Trzy budynki komunalne u zbiegu ulic Żbikowskiej i J. Sułkowskiego w Piastowie są gotowe. Pozostały kwestie związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektów.
To jedna z kluczowych inwestycji Piastowa. Budowa miała zakończyć się w czerwcu, jednak prace przeciągnęły się do jesieni. W trzech budynkach jest łącznie 37 mieszkań, w ramach zadania został zagospodarowany również teren wokół nich. Do pełni szczęścia pozostało jeszcze uregulowanie kwestii formalnych. – Procedura związana z odbiorem trwa. Organ wydający pozwolenie na użytkowanie ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji – informuje Anna Lorens z Urzędu Miejskiego w Piastowie.
Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie do mieszkań lokatorów. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. – W pierwszej kolejności do tego, by mówić o zasiedlaniach mieszkań, niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynków. Następnie ruszy procedura ich zasiedlania. Konkretnych dat na tę chwilę nie można określić – tłumaczy Anna Lorens.
Trzy budynki komunalne zwiększają zasoby miejskie, ale zapewne nie rozwiązują w całości problemu ilości lokali. W najbliższym czasie miasto nie planuje inwestycji związanych z budową nowych obiektów. Stawia na modernizację. – W tym momencie miasto nie planuje kolejnych inwestycji związanych ze zwiększeniem zasobów mieszkaniowych. Wszelkie działania skupiają się obecnie na doprowadzeniu do użytkowania nowo wybudowanych obiektów. Jednak w kwestii piastowskich zasobów komunalnych dalej będzie się wiele działo. Otóż w przyszłym roku ruszy realizacja dużego projektu termomodernizacji i rewitalizacji 11 wielorodzinnych miejskich budynków mieszkalnych. Na ten cel Piastów otrzyma ponad 6 mln zł ze źródeł zewnętrznych. Całkowitą wartość tego projektu oszacowano na niemal 7,5 mln zł. Jego realizację zaplanowano do końca czerwca 2020 roku. Inwestycja ta w znaczący sposób poprawi warunki mieszkalne lokatorów tych budynków. Zakres prac remontowych i termomodernizacyjnych przewidzianych w projekcie dotyczy m.in. fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stropów, dachów, stolarki drzwiowej i okiennej, instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, gazowych, wodnych, centralnego ogrzewania, wodnych i kanalizacyjnych a także kominów, korytarzy, poddaszy oraz docieplenia budynków – wyjaśnia przedstawicielka piastowskiego urzędu.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze