Pierwsza wyjazdowa wygrana Pogoni

Radość w Grodzisku Mazowieckim. Pogoń zdobyła trzy punkty w starciu z Concordią Elbląg.
Tak Pogoń cieszyła się ze zwycięstwa

Źródło: Pogoń Grodzisk Mazowiecki Facebook

Grodziszczanie udali się na wyjazdowe starcie z drużyną, która w tym sezonie zdobyła tylko jeden punkt.  W 2. kolejce Concordia bezbramkowo zremisowała z Unią Skierniewice. Pogoń do Elbląga udała się rywalizacji z Olimpią Zambrów. W 4. kolejce grodziska ekipa podzieliła się z rywalem punktami - 2:2. Pogoń prowadziła po trafieniu Damiana Jaronia, rywale wyrównali. Michał Strzałkowski na 2:1, ale goście odpowiedzieli.

Do Elbląga  Pogoń jechała po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Dotychczas zespół z al. Mokronoskich zanotował dwa remisy. Pogoń podzieliła się punktami z Legią II Warszawa (1:1) oraz Pilicą Białobrzegi (1:1).

W Elblągu wszystko układało się po myśli gości. 13. minuta i prowadzenie 1:0. Bramkę dla Pogoni zdobył Kacper Imiołek. Początek udany, ale z czasem sytuacja zaczęła się komplikować. Od 23. minuty goście grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę ujrzał Kacper Szczudliński. Chwilę później był remis. W 27. minucie Concordia wyrównała za sprawę Łukasza Kopki. Odpowiedź Pogoni była błyskawiczna. Pogoń wyszła na prowadzenie po trafieniu Damiana Jaronia z rzutu karnego.

Sytuacja Pogoni w tabeli

Pierwsza wyjazdowa Pogoni. Grodziski zespół zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Dotychczas Pogoń zdobyła dziewięć bramek, a sześć straciła.

W 6. kolejce ekipa z Grodziska zagra na własnym stadionie z ŁKS II Łódź. Mecz odbędzie się 3 września. Łodzianie zajmują 12. miejsce w tabeli. ŁKS na wyjeździe zanotował jedno zwycięstwo, jeden remis i jedną porażkę. Pogoń u siebie nie przegrała.