Targi, to oferty pracy biurowej i fizycznej w przemyśle czy handlu. To wiele wolnych miejsc pracy na stanowiskach sprzedawców, kasjerów, pracowników ochrony, operatorów wózków widłowych, kierowców betoniarek, kontrolerów jakości itp. To także doradztwo dotyczące tego, jak napisać CV czy list motywacyjny, ale także jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną i w czym iść pierwszego dnia pracy. Targi, to także konsultacje indywidualne ze specjalistami z rynku pracy dla tych, którzy chcą rozwijać się zawodowo, albo czują się zagubieni w gąszczu ogłoszeń i nieświadomi wymaganych kwalifikacji. Znajdą na targach pomoc także ci, które od lat są bezrobotni.
Podatki, emerytury, kursy.
W Mediatece spotka się z mieszkańcami miasta zainteresowanymi znalezieniem pracy i szkoleniami 28 wystawców: czyli instytucji, które mogą pomóc w zatrudnieniu, zmianie pracy lub podniesieniu kwalifikacji zawodowych. Jak poinformowała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Agnieszka Adachowska, pomiędzy wystawcami znajdą się przedstawiciele Urzędu Skarbowego, którzy odpowiedzą na pytania związane m.in. z podatkami. Pracownicy ZUS pomogą rozwiązać problemy związane z m.in. uprawnieniami emerytalnymi czy rentami, a także założyć profil zaufany. Podczas targów zainteresowani znajdą także informacje o szkołach i szkoleniach, firmach, które prowadzą kursy zawodowe. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy poinformują także zainteresowanych jak zwrócić się do tej instytucji o pokrycie kosztów szkolenia, które ma pomóc znaleźć prace lub podnieść kwalifikacje zawodowe. Taka możliwość, jak mówi dyr. Adachowska, także istnieje.
Pracodawcy czekają na pracowników
Podczas targów poszukujący pracy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami. Przedstawiciele m.in. firm takich jak Danfoss, Frito Lay Sp. zo.o., Acti-Med. Polska Sp. z o.o., Jeronimo Martins Polska Sp.o.o. na swoich stoiskach będą przedstawiać oferty zatrudnienia dla nowych pracowników.
– Zainteresowani będą mogli bezpośrednio u nich zostawić swoje CV czy listy motywacyjne. Jeśli ktoś będzie miał kłopot z ich napisaniem, znajdzie w Mediatece także doradcę zawodowego, który pomoże takie pisma sporządzić – dodaje dyr. Adachowska.
Warto podkreślić, że pracę gościom targów, zaoferują także przedstawiciele budżetówki, czyli m.in. Straży Granicznej, Aresztu Śledczego i Policji Stołecznej. Będą bezpośrednio na swoich stanowiskach, przedstawiać zainteresowanym możliwości zatrudnia, jakie dają te państwowe instytucje. Warto dodać, że w samej tylko policji jest wolnych ponad tysiąc miejsc pracy.
– Na targach będzie także stoisko Platformy Integracji Osób z Niepełnosprawnościami, która jest rodzajem agencji poszukującej pracy dla tych osób – mówi dyr. Agnieszka Adachowska. – Platforma będzie mieć 13 ofert pracy biurowej oraz fizycznej m.in. na stanowisku magazyniera, oraz przy produkcji – dodaje.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie wyjaśniać zainteresowanym, m.in. na czym polega „piecza zastępcza”, czyli forma opieki nad dziećmi pozbawionymi opieki biologicznych rodziców.
Podczas targów będzie obecny tłumacz języka ukraińskiego, cześć ofert przygotowano z myślą o uchodźcach.
W powiecie grodziskim zarejestrowanych jest 1070 bezrobotnych w tym 584 kobiet i 83 osoby z niepełnosprawnościami. W sumie bezrobocie sięga tu 3 proc. , to niewiele w skali kraju.
Napisz komentarz
Komentarze