Znicz z wygraną i nowymi zawodnikami

W 16. kolejce eWinner II ligi Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Wisłę Puławy 2:1. Dodatkowo w zespole pojawili się nowi zawodnicy.
Wisła - Znicz 1:2

Źródło: Znicz Pruszków Facebook

Spotkanie z Wisłą zapowiadało się na zacięte. Oba zespoły są w górnej części tabeli i znajdują się w gronie drużyn, które myślą o awansie. Przed starciem lepiej prezentowała się pozycja Wisły.

Mecz w Puławach lepiej zaczął się dla Znicza. Już w 3. minucie żółto-czerwonych na prowadzenie wyprowadził Maciej Firlej. Pierwsza połowa była pełna emocji. Wisła wyrównała w 34. minucie. Piotra Misztala pokonał Mateusz Klichowicz. Na odpowiedź Znicza nie trzeba było długo czekać. Bramkę na 2:1 zdobył Patryk Czarnowski. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Znicz dopisał do swojego dorobku trzy punkty.

Żółto-czerwoni odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie. Znicz zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. W 17. kolejce zespół z Pruszkowa zagra na własnym stadionie z Hutnikiem Kraków. Mecz odbędzie się 29 października o godzinie 12:00.

Nowi zawodnicy

Kontrakt z żółto-czerwonymi podpisał doświadczony Jakub Wójcicki. 34-letni obrońca ostatnio grał w Zagłębiu Lubin. Na swoim koncie ma ponad 200 spotkań w ekstraklasie. W karierze Wójcicki reprezentował barwy m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Cracovii czy Jagielloni Białystok.

Nowym graczem Znicz został Krystian Kalinowski. 23-letni bramkarz ostatnio reprezentował barwy Ursusa Warszawa. Wcześniej grał m.in. w Motorze Lublin i Stali Stalowa Wola.