Gol w końcówce dał zwycięstwo Pogoni

Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała Ursus Warszawa 2:1. Gola na wagę trzech punktów w końcówce spotkania zdobył Jean Franco.
Dwa gole zdobył Jean Franco

Źródło: Pogoń Grodzisk Mazowiecki Facebook

W tym sezonie Pogoń bardzo dobrze radzi sobie na wyjazdach. Grodziszczanie na obcym terenie przegrali tylko raz. W 14. kolejce Pogoń pojechała do Warszawy na starcie z Ursusem, który u siebie wygrał tylko raz, zanotował cztery remisy i dwa spotkania rozstrzygnęły się na korzyść rywali. Faworyt wydawał się więc oczywisty, ale wszystko miało zweryfikować boisko.

Grodziszczanie objęli prowadzenie po trafieniu Jean Franco w 34. minucie. Napastnik wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali przed przerwą. Samobójcze trafienie zanotował Jakub Brudnicki. W drugiej część gry długo utrzymywał się remis. Na ostatniej prostej trzy punkty grodziszczanom zapewnił Jean Franco. Warto dodać, że zawodnik Pogoni z 13 golami jest liderem klasyfikacji strzelców.

Grodziski zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 25 punktów. Do lidera z Legionowa traci dwa oczka. W 15. kolejce Pogoń zagra na własnym stadionie z Bronią Radom. Mecz odbędzie się 5 listopada o godzinie 13:00.