Wyjazdowe zwycięstwo Znicza Basket

Koszykarze Znicza Basket Pruszków pokonali na wyjeździe AZS UJK Kielce 112:75.
AZS UJK-Znicz Basket 75:112

Źródło: MKS Znicz Basket Pruszków Facebook

W poprzednim meczu zespół Michała Spychały przegrał z TSK Roś Pisz 68:74. Była to pierwsza pruszkowskiego zespołu w sezonie II ligi. Znicz Basket wrócił na zwycięską ścieżkę w Kielcach.

Starcie z AZS UJK od początku układało się po myśli gości. Znicz Basket pierwszą kwartę wygrał różnicą trzynastu punktów - 33:20. Zespół z Pruszkowa był aktywniejszy. Znicz Basket oddał 85 rzutów, z czego 42 celne. Dało to skuteczność na poziomie 49,5%. W przypadku gospodarzy 42 3% - 30 na 71.

Z kwarty na kwartę przewaga pruszkowskiego zespołu rosła. Na półmetku było 63:40. W trzeciej odsłonie Znicz Basket powiększył przewagę o dziesięć punktów. Ostatecznie spotkania zakończyło się zwycięstwem ekipy Spychały 112:75. 20 punktów dla Znicza Basket zdobył Kamil Czosnowski. Po 19 rzucili Maciej Czemerys i Hubert Miłak.

12 listopada Znicz Basket zagra u siebie z zespołem Żubry Chorten Białystok. Starcie rozpocznie się o 20:30.