Tenisista Bogorii zajął drugie miejsce

Michał Gawlas zajął drugie miejsce w turnieju WTT Youth Contender w Szombathely w rywalizacji do lat 17.
Michał Gawlas osiągnął duży sukces

Źródło: Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Dla gracza Bogorii Grodzisk Mazowiecki to ogromny sukces. Gawlas wywalczył pierwszy medal w zawodach międzynarodowych wśród juniorów.

W WTT Youth Contender gracz Bogorii potwierdził dobrą formę, którą prezentował w spotkaniach LOTTO Superligi. Młody zawodnik rozwija się i zdobywa cenne doświadczenie. W Szombathely Gawlas przeszedł eliminacje grupowe, potem wygrał dwa mecze w turnieju głównym i awansował do dalszych zmagań. W ćwierćfinale tenisista Bogorii stoczył zacięty bój z Wimem Verdonschotem. Gawlas wygrał pierwszego seta do 14. Potem do głosu doszedł Niemiec - triumfował do 10 i 4. Polski zawodnik doprowadził do remisu - 11:6. W decydującym boju Gawlas wygrał 11:9.

Półfinałowym rywalem tenisisty Bogorii był Kazuki Yoshiyama. Gawlas przegrał pierwszą partię do 2, ale potem to on nadawał ton grze. Polak wygrał do 10, 8 i 6. W finale Gawlas nie dał rady graczowi z Tajwanu. Chang Yu-Anem wygrał w trzech setach - 11:5, 12:10, 11:6.

Czas na Ligę Mistrzów

Niebawem fani Bogorii będą emocjonować się w hali przy Westfala rywalizacją w Lidze Mistrzów. Mecz z Borussią Düsseldorf odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18.30. Kolejny „domowy” mecz grodziszczanie rozegrają 14 grudnia. O 18.30 zmierzą się z HB Ostro.

Zanim Liga Mistrzów, Bogorię czekają ligowa potyczka we własnej hali. 20 listopada grodziszczanie zagrają z AZS Fibrain Politechniką Rzeszów.