Wyczyn kapitana Tadeusza Wrony przeszedł do historii. 1 listopada 2011 pilot zmuszony awarią samolotu wykonał manewr lądowania awaryjnego na lotnisku Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. Żadnej z 231 osób na pokładzie nic się nie stało. Tadeusz Wrona został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Kapitan Wrona jest mieszkańcem gminy Raszyn. Na jego cześć w 2011 roku boisko w Raszynie zostało nazwane „Wronik”. Korzystają z niego dzieci, młodzież i dorośli, którzy dbają o aktywność i zdrowy styl życia.
Syn kapitana Wrony - Mikołaj poszedł w ślady taty i został pilotem. Dziś walczy z ciężką chorobą. U Mikołaja zdiagnozowano ostrą białaczkę, którą można wyleczyć przeszczepieniem szpiku. - Do niedawna byłem zdrowym człowiekiem, nie miałem przewlekłych chorób - zresztą moja praca wymaga wykonywania regularnych badań, które nigdy nie wskazywały, że jestem na coś poważnie chory. W sobotni poranek 19 listopada usłyszałem, że zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową - wspomina Mikołaj Wrona.
Możesz zostać dawcą
Rodzina apeluje o pomoc. Każdy może zarejestrować się w bazie dawców szpiku. - Poruszymy niebo i ziemię, by mój brat wyzdrowiał i wrócił do nas oraz swojej wielkiej, podniebnej pasji. Każdy z Was może zwiększyć szanse na to, że Mikołaj i inni chorzy dostaną szansę na życie od dawcy szpiku. Już dziś wiadomo, że nie mogę być dla niego dawcą rodzinnym. Wszystko w Waszych rękach. Wystarczy, że zarejestrujecie się na stronie Fundacji DKMS – rejestracja jest bardzo prosta i trwa tylko kilka minut. Kilka minut, które dla mojego brata mogą być całym życiem. Każdy z Was może zostać bohaterem i ocalić życie. Wszystkie ręce na pokład – chorzy na nowotwory krwi potrzebują pomocy! – apeluje Natalia Wrona, siostra Mikołaja.
Aby zostać dawcą trzeba być zdrowym, mieć 18-55 lat. Istotne jest zamieszkiwanie na stałe w Polsce. Kolejna kwestia to nieposiadanie znacznej nadwagi. Dołącz do załogi #Mikiteam. Szczegóły: www.dkms.pl/mikolaj
Napisz komentarz
Komentarze