Stan nawierzchni ul. Szyszkowej daleki jest od ideału. Liczne dziury i ubytki przyprawiają kierowców o dodatkowe emocje. Krótko mówiąc - przemieszczanie Szyszkową nie należy do najprzyjemniejszych. Stan ten ma ulec jednak zmianie. Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja zostanie zrealizowana. Powstanie nowa nawierzchnia, a także zostanie przeprowadzona modernizacja sieci wodociągowej. Ponadto - zadanie obejmie budowę sieci kanalizacyjnej.
Kwestia ta wymagała podjęcia szeregu ustaleń. Warto wspomnieć, że 7 kwietnia 2022 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Dzielnica Włochy zawarły porozumienie dotyczące wykonania zadania. Teraz dokonuje się jego materializacja.
Należy podkreślić, że Szyszkowa to droga łącząca Warszawę z gminą Michałowice. Realizacja inwestycji będzie miała wpływ na komfort mieszkańców i kierowców. Jednocześnie pozwoli na dalszy rozwój infastruktury i zwiększenie możliwości poszczególnych nieruchomości w zakresie podłączenia do poszczególnych sieci.
Krok po kroku
Za realizację zadania związanego z siecią wodociągową i kanalizacyjną będą odpowiadały Wodociągi Warszawskie. Pierwsza część to modernizacja wybudowanego w latach 70. przewodu wodociągowej w ul. Szyszkowej. Dzięki nowej infrastrukturze ponad 30 budynków oraz nieruchomości zyska możliwość podłączenia do sieci wodociągowej. Dodatkowo umożliwi to dalszy rozwój infrastruktury w kierunku gminy Michałowice. Kolejny element to budowa kanalizacji ściekowej. 17 budynków zyska możliwość podłączenia do sieci. To również krok w kierunku rozwoju sieci w stronę gminy Michałowice.
Dzielnica Włochy zajmie się wykonaniem nowej nawierzchni jezdni. Powstaną chodniki, zostaną przebudowane przystanki autobusowe, powstanie ścieżka rowerowa łącząca Włochy z gminą Michałowice.
Koszt inwestycji to blisko 16 milionów złotych. Zadania ma być zrealizowane w ciągu dwunastu miesięcy. - Aby zapewnić wysoką jakość wykonywanych prac przy jednoczesnej jak najmniejszej ingerencji w codzienne funkcjonowanie mieszkańców, inwestycję poprowadzimy technologią bezwykopową, która w porównaniu z tradycyjnym wykopem na całej długości, powoduje znacznie mniej uciążliwości – mówi Renata Tomusiak, Prezes Zarządu MPWiK.
Napisz komentarz
Komentarze