Burmistrz Tomasz Krupski powitał zabranych, mówiąc, że ta szkoła to największy obiekt oddany w gminie po 1991 roku. Obiekt, który będzie służył społeczności wielu sołectw w południowej części gminy, a więc tej, gdzie osiedla się najwięcej nowych mieszkańców. Burmistrz przypomniał, że obecnie, czyli od września w szkole uczą się czasowo także uczniowie grodziskiej X, która z powodu pożaru nadal jest remontowana.
Podczas uroczystości, które odbyły się na otwartym dziedzińcu szkoły, wychodzącym na mieszczące się przy niej obiekty sportowe, burmistrz Krupski przekazał symboliczny klucz do szkoły dyrektor Kseni Bukowskiej.
- Nasza szkoła ma być miejscem, gdzie uczniowie otrzymają nie tylko wiedzę, ale także narzędzia do kreowania lepszej przyszłości - powiedziała dyrektor szkoły. - Wierze, że ten nowy budynek będzie, wspierać naszą misję, oferując uczniom najlepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji, a także szkolenia umiejętności. Nasza szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim wspólnota. Miejsce, gdzie każdy uczeń może odkrywać swoje możliwości, rozwijać zainteresowania, zdobywać wiedze i budować fundamenty swojej przyszłości - dodała Ksenia Bukowska.
Po zakończeniu części oficjalnej oraz po występach dzieci z oddziałów przedszkolnych zgromadzeni mogli zwiedzić szkołę. Moimi przewodnikami po obiekcie były nauczycielki i mieszkanki Szczęsnego panie Ewa, Kinga i Anna.
Pierwsze wrażenie to przestronność, dużo światła i kolorów. Po rozbudowie szkoła ma dwa pietra w dwuskrzydłowym budynku, w którym może być prowadzonych, aż 11 oddziałów, czyli grup dla dzieci przedszkolnych i po kilka dla każdej z klas od I do VIII.
Aktywizacja przedmieść
Budowa tak dużej modułowej szkoły w Szczęsnem jest związana z ideą aktywizowania przedmieść, która pozwala na decentralizację edukacji i usług. Takie działania władz miejskich ułatwiają codzienne życie mieszkańcom, zmniejszając choćby niedogodności związane z koniecznością dowożenia dzieci do przedszkoli i szkół. Polityka decentralizacji ma także znaczenie dla środowiska, gdyż codzienne życie nie wymaga korzystania z samochodów.
Drugi etap to dwukrotnie zwiększenie powierzchni użytkowej placówki, a w tym duża i wygodna sala gimnastyczna.
Szczęsne to nie tyle wioska, ile podmiejskie osiedle, w którym osiedlają się kolejne rodziny. Nowoczesna i duża szkoła niedaleko domu jest ogromnym udogodnieniem dla młodych rodziców, którzy pracują często w Warszawie. Zwłaszcza że ta nowoczesna szkoła to także wiele zajęć dodatkowych dla dzieci, a m.in.: akrobatyka, zumba, taniec czy ZHP.
Napisz komentarz
Komentarze