Krok do przeprowadzenia drugiego etapu prac konserwatorskich Reduty Raszyńskiej. Gmina otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 88 tys. zł.
Niezwykle ważna jest troska o miejsca pamięci, które są symbolem ważnych wydarzeń historycznych. To nasze dziedzictwo i zarazem zobowiązanie. Przy pomnikach historycznych odbywają się uroczystości patriotyczne, są one także istotne dla turystów, którzy poznają historię danej miejscowości.
Gmina Raszyn przygotowuje się do drugiego etapu prac konserwatorskich na Reducie Raszyńskiej, która upamiętnia bitwę pod Raszynem. Mieszkańcy oddali hołd tym, którzy walczyli z korpusem austriackim. W 1828 roku przy ówczesnym Nowym Trakcie pojawiła się kamienna figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Na cokole rzeźby znajduje się modlitwa w intencji poległych. Raszyński samorząd podjął działania związane z odnowieniem pomnika historii. – W ubiegłym roku zostały przeprowadzone prace konserwatorskie przy figurce NMP i kapliczce Godebskiego. Wykonano nasadzenia żywopłotu – informuje Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.
Gmina otrzymała 88 tys. zł na kolejny etap prac konserwatorskich. Jeszcze w tym roku przy grobie poległych mają pojawić się schodki i miejsca na składanie wiązanek i stawianie zniczy. Ponadto zaplanowano umieszczenie tablic informacyjnych. Na górce pojawi się maszt z flagą. Teren zostanie uporządkowany z zachowaniem troski o estetykę miejsca.
Konserwacja Reduty Raszyńskiej
- 09.10.2019 03:58

Napisz komentarz
Komentarze