Rozpędzona Pogoń

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Trzecia wygrana Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W 4. kolejce III ligi zespół Krzysztofa Chrobaka pokonał KS Wasilków 2:0.

W pierwszym ligowym starciu sezonu 2020/2021 Pogoń wygrała z Ursusem Warszawa 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 2. kolejki, a kilka dni później grodziszczanie zmierzyli się z Legionovią Legionowo w... 1. serii gier. Sytuacja spowodowana była faktem, że biało-żółto-czerwoni w pierwotnym terminie rywalizowali w Pucharze Polski. Pogoń zatem musiała czekać na starcie z Legionovią. Na własnym terenie grodziszczanie przegrali 0:1. Podrażnieni tą porażką piłkarze Pogoni urządzili sobie ostre strzelanie w 3. kolejce. Do Grodziska przyjechała Broń Radom, która tej podróży miło wspominać nie będzie. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1:0 po bramce Kacpra Gzieło. Drugie 45. minucie to pokaz siły Pogoni, która zdobyła cztery gole i triumfowała 5:0.

W 4. kolejce zespół Krzysztofa Chrobaka udał się na starcie z KS Wasilków. Gospodarze nie mieli powodów do optymizmu, ponieważ przegrali trzy mecze. Rozpędzona Pogoń miała tylko jeden cel – zdobyć trzy punkty. Udało się go zrealizować, choć wcale nie było łatwo. Goście przeważali i dyktowali warunki gry, ale drogi do siatki KS Wasilków nie potrafili znaleźć. Z każdą upływającą minutą robiło się coraz bardziej nerwowo. Napór Pogoni w końcu przyniósł efekt. W 79. minucie bramkę zdobył Kacper Łoś. KS Wasilków nie miał nic do stracenia. Gospodarze ruszyli do przodu, co dało pole do popisu przyjezdnym. Po jednej z kontr na listę strzelców wpisał się Damian Jaroń. Pogoń wygrała 2:0 i mogła cieszyć się z trzech punktów.

Grodziszczanie zajmują 4. miejsce w tabeli III ligi. Do prowadzącej Legii II Warszawa tracą punkt. W 5. kolejce Pogoń podejmie u siebie Sokół Aleksandrów Łódzki. Spotkanie zostanie rozegrane 5 września o godz. 16.30.

Rezerwy rozbiły rywala

Warto również podkreślić dobry występ rezerw Pogoni w lidze okręgowej. Grodziszczanie pokonali Passovię Pass 6:1 w starciu 6. kolejki. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej części gry, którą gospodarze zakończyli prowadzeniem 5:0.

Pogoń II zajmuje 4. miejsce w okręgówce. 6. kolejka ze zmiennym szczęściem dla drużyn z regionu. Piast Piastów przegrał 0:5 z Sarmatą Warszawa, a Naprzód Brwinów 0:4 z Gromem Warszawa. Milan Milanówek rozbił Rysia Laski 4:0, zaś GLKS Nadarzyn pokonał LKS Chlebnię 3:2.

Czytaj również: Dobry początek Znicza Pruszków