Pierwsza porażka Znicza

Autor: fot. Maciej Bochnowski

W 3. kolejce II ligi piłki nożnej Znicz Pruszków doznał pierwszej porażki w sezonie 2020/2021. Żółto-czerwoni na wyjeździe przegrali z Chojniczanką Chojnice 0:2.

Znicz rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa w starciu z Motorem Lublin. Następnie zremisował u siebie z Bytovią Bytów. Idąc tą drogą, kolejna powinna być... porażka. W 3. kolejce zespół z Pruszkowa udał się do Chojnic. Chojniczanka z przytupem rozpoczęła sezon. Najpierw pokonała Pogoń Siedlce 4:2, a w kolejnym starciu Olimpię Grudziądz 3:1. Dobra postawa Chojniczanki miała odzwierciedlenie w tabeli, zespół przewodził II-ligowej stawce.

Znicz stanął zatem przed trudnym wyzwaniem. Żółto-czerwonym nie udało się urwać punktów liderowi. W 14. minucie Chojniczanka objęła prowadzenie, ale piłka wpadła do siatki Znicza po samobójczym trafieniu Macieja Machalskiego. Gospodarze mogli poczuć się pewnie w 50. minucie. Piotra Misztala pokonał Serhij Napołow. Znicz miał szansę nawiązać kontakt z rywalem, ale Dariusz Zjawiński nie wykorzystał rzutu karnego. W 79. minucie Paweł Sokół wyczuł intencje napastnika gości.

W 4. kolejce do Pruszkowa przyjedzie Stal Rzeszów, która po dwóch zwycięstwach przegrała z Olimpią Grudziądz. Mecz odbędzie się 19 września o godz. 15.30.

Puchar Polski

11 września w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano pary 1/16 finału Pucharu Polski. Żółto-czerwoni trafili na Lecha Poznań. Przed Zniczem trudne zadanie, bo Kolejorz zawsze gra o najwyższe cele i jest aktualnym wicemistrzem kraju. Co ciekawe, trenerem Lecha jest Dariusz Żuraw, który swego czasu był szkoleniowcem Znicza. Spotkania 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się 29, 30 i 31 października.

W poprzedniej fazie rozgrywek Znicz pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0, z kolei Lech Poznań triumfował w starciu z Odrą Opole 3:1. Warto również wspomnieć, że w ostatnim ligowym pojedynku Kolejorz zremisował ze Śląskiem Wrocław 3:3.

Rezerwy w gazie

Tempa nie zwalnia Znicz II Pruszków, który odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu w IV lidze. Tym razem wyższość pruszkowskiego zespołu musiała uznać Józefovia Józefów – 0:2. Po siedmiu kolejkach Znicz II ma na koncie 13 punktów. W następnym meczu drużyna z Pruszkowa podejmie u siebie Ząbkovię Ząbki.

Czytaj również: 217 kilometrów i eksplozja emocji