Szósta wygrana Pogoni

Pogoń Grodzisk Mazowiecki nie zwalnia tempa. W 8. kolejce III ligi zespół Krzysztofa Chrobaka pokonał na wyjeździe Huragan Morąg 2:1.

Trzecia wygrana z rzędu, a szósta w obecnym sezonie sprawia, że grodziszczanie zajmują 2. miejsce w tabeli. Pogoń znakomicie czuje się na wyjazdach, gdzie wygrała wszystkie cztery spotkania. Do Morąga jechała jako faworyt. W 21. minucie przyjezdni wykonali krok w kierunku zwycięstwa. Na listę strzelców wpisał się Patryk Szymański. Pogoń przeważała, jednak nie udało się podwyższyć wyniku.

W drugiej części gry pojawił się niepokój. W 62. minucie Huragan wyrównał za sprawą Bartłomieja Ziemaka. Pogoń ruszyła do przodu, aby zdobyć drugą bramkę. W tym przypadku wskazana była cierpliwość. Huragan bronił się, jednak w 88. minucie Jakub Kołaczek zdobył decydującego gola. Pogoń mogła cieszyć się z pozycji lidera, ale tylko przez chwilę. W Aleksandrowie Łódzkim Sokół zremisowała z Legionovią Legionowo i przewodzi w tabeli. Oba zespoły mają jednak po 18. punktów.

W 9. kolejce Pogoń zmierzy się na własnym terenie z Unią Skierniewice. Spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 15.30. Unia zajmuje 10. miejsce w tabeli. Dotychczas w trzech spotkaniach wyjazdowych zdobyła tylko jeden punkt.

Nowy nabytek

Nowym zawodnikiem grodziskiej Pogoni został Patryk Baran. 21-letni pomocnik reprezentował ostatnio barwy Hetmana Zamość. W tym sezonie Baran wystąpił w sześciu ligowych spotkaniach. Wcześniej grał m.in. w Widzewie Łódź, rezerwach Górnika Zabrze oraz Stomilu Olsztyn. Baran jest wychowankiem MKS Piaseczno.