Grodziski magistrat uruchomił telefon pomocowy dla osób na kwarantannie i seniorów. Od niedawna działa również telefon zaufania dla tych, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego.
Sytuacja związana z pandemią jest trudna dwójnasób. Z jednej strony wciąż rośnie ryzyko zakażenia i choroby, która może prowadzić do hospitalizacji lub śmierci. Z drugiej strony przedłużające się odosobnienie dla wielu z nas jest coraz trudniejsze do zniesienia. Zdają sobie z tego sprawę grodziscy urzędnicy, którzy uruchomili wsparcie telefoniczne dla osób wymagających pomocy.
W pierwszej kolejności pochylono się nad potrzebami samotnych osób, które mają trudności z załatwieniem niezbędnych sprawunków. Z myślą o osobach starszych i tych przebywających na kwarantannie, którzy nie mogą liczyć na pomoc ze strony bliskich, udostępniono telefon pomocowy. Dzwoniąc pod numer (22) 724 21 21 możemy uzyskać przydatne informacje, m.in. co zrobić, gdy zaobserwujemy u siebie objawy choroby, gdzie możemy zgłosić potrzebę zakupu leków czy żywności, a także gdzie uzyskać pomoc psychologiczną. Linia jest czynna codziennie, w godzinach 7.00-22.00 w dni powszednie oraz 9.00-15.00 w weekendy.
Oprócz tego, uruchomiono także gminny telefon zaufania. Pomoc jest skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych. Na fachową pomoc psychologów mogą tu liczyć również rodzice, nauczyciele, kuratorzy czy pracownicy służb interwencyjnych. Telefon zaufania funkcjonuje w poniedziałki w godz. 19.00-21.00, środy w godz. 16.00-18.00 i piątki – 19.00-21.00. Numer telefonu: 500 576 899. Ponadto możemy szukać pomocy na facebookowym profilu WGM-Art – zespołu streetworkerek, które koordynują pracę grodziskiego telefonu zaufania.
Jeśli więc widzimy, że dzieje się z nami coś niedobrego, warto skorzystać z dostępnych opcji pomocy. Ten trudny czas doświadcza nas wszystkich. Pamiętajmy, że nie musimy mierzyć się z nim sami.
Napisz komentarz
Komentarze