Zwycięstwo Sparty w Białymstoku

Trzecie zwycięstwo w II lidze siatkówki zanotowała UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Zespół Tomasza Rosy na wyjeździe pokonał Bestios Białystok 3:1.

Rywalizacja sportowa w koronawirusowej rzeczywistości nie należy do najłatwiejszych. Zespoły przygotowują się do kolejnych spotkań, ale muszą się liczyć z przełożeniem terminów. Takie sytuacje dotknęły grodziską Spartę. W październiku zespół nie rozegrał meczów z AZS UMW Olsztyn i SMS PZPS II Spała. Sparta zanotowała dobry początek sezonu, pokonując 3:0 Centrum Augustów. Kolejne dwa mecze drużyny z Grodziska zostały przełożone, a więc na następny występ zespół musiał czekać trzy tygodnie.

17 października po zaciętym spotkaniu Sparta przegrała 2:3 z Camperem Wyszków. Grodziszczanie znaleźli się w trudnym położeniu, ale walczyli do końca. Sparta przegrywała 0:2, ale wyrównała – do 15 i 13. Zabrakło jednak paliwa i tie-breaku grodziszczanie przegrali do 11. W 5. kolejce Sparta gościła Metro Warszawa. Oba zespoły zawzięcie walczyły o punkty, ale pierwszy set na korzyść gospodarzy – 25:22. Metro wyrównało – 25:23, kolejny set dla Sparty (25:17) i ponownie do głosu doszła ekipa ze stolicy – 25:19. W piątej partii gospodarze nie dali żadnych szans gościom. Sparta wygrała pewnie 15:7 i cieszyła się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

W 6. kolejce, która odbyła się 7 listopada, Sparta pojechała do Białegostoku na starcie z Bestiosem. Grodziszczanie radzili sobie znakomicie i wydawało się, że bez problemu poradzą sobie z rywalem. Pierwszego seta Sparta wygrała do 15, w drugim zdominowała przeciwnika – 25:10. W trzeciej partii pojawiło się małe rozprężenie, co wykorzystali gospodarze – 25:20. Sparta jednak w porę zareagowała. Czwarta partia na korzyść gości – 25:18. Sparta wygrała 3:1 i zanotowała trzecie zwycięstwo w sezonie. Kolejny mecz grodziszczanie mają zaplanowany na 14 listopada, kiedy zmierzą się z MOS Wola Warszawa.