Emocje do samego końca

Znicz Pruszków wywalczył trzy punkty w wyjazdowym starciu z Błękitnymi Stargard. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca.

W 14. kolejce piłkarze Znicza udali się na wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi. Ostatni raz trzy punkty na terenie rywala żółto-czerwoni wywalczyli... 29 sierpnia, kiedy pokonali 2:1 Motor Lublin. Można powiedzieć, że pruszkowska drużyna przeżywała w ostatnim czasie mały kryzys. Co prawda Znicz zremisował dwa ostatnie spotkania, ale na zwycięstwo czekał od 9 października.

W Stargardzie żółto-czerwoni od samego początku prezentowali się dobrze i groźnie atakowali. Gospodarze przeżywali ciężkie chwile, gdy w 17. minucie czerwoną kartę ujrzał Krystian Kujawa. Zawodnik Błękitnych zdecydował się na faul taktyczny, aby zapobiec groźnej sytuacji. Gospodarze musieli grać w osłabieniu. Sytuację szybko wykorzystał Znicz, który w 19. minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu z dystansu Krystiana Tabary. Zespół Artura Węski mógł grać spokojniej i kontrolować boiskowe poczynania. Błękitni walczyli jednak i próbowali wyrównać. Bez efektu. Wszystko układało się po myśli gości. W 33. minucie Tabara zdobył drugą bramkę.

Wydawało się, że pruszkowski zespół ma w ręku wszystkie karty, aby zapisać na swoim koncie trzy punkty. Wraz z upływającymi minutami triumf był coraz bliżej. W 77. minucie było 3:0. Do siatki Błękitnych trafił Maciej Wichtowski. W takiej sytuacji zwycięstwo wydawało się niemal pewne, jednak końcówka była pełna emocji. W 85. minucie gola zdobył Jakub Ostrowski. Minęło 60 sekund i było już 2:3. Jana Jurczaka pokonał Mateusz Bochnak. Sytuacja zmieniła się diametralnie, a w graczy Błękitnych wstąpiła nadzieja i ogromna ambicja. Gospodarze ruszyli do przodu, Znicz musiał dwoić się i troić, aby utrzymać korzystny wynik. Ostatni gwizdek sędziego uszczęśliwił piłkarzy z Pruszkowa. Znicz wygrał 3:2, choć prowadził już 3:0. Druga wyjazdowa wygrana stała się faktem.

Znicz Pruszków zajmuje 12. miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 16 punktów. W kolejnym meczu żółto-czerwoni zmierzą się ze Skrą Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na 27 listopada o godz. 17.00.

Dotkliwa porażka

Znicz II Pruszków poniósł piątą porażkę w rozgrywkach IV ligi. Zespół z Bohaterów Warszawy przegrał na wyjeździe z Escolą Varsovia Warszawa 1:4. W dobrej formie są piłkarze KS Raszyn, którzy na wyjeździe pokonali Mazur Karczew 3:0.