Elektrobud wygrywa mecz za meczem

Autor: Fot. Maciej Bochnowski. Trener Andrzej Kierlewicz

Dobra postawa koszykarzy Elektrobud-Investment ZB Pruszków w grudniowych spotkaniach. Zespół Andrzeja Kierlewicza wygrał cztery mecze.

Na początku grudnia pruszkowscy koszykarze rozegrali zaległe starcie 4. kolejki z ekipą Dziki Warszawa. Początek meczu był zacięty, ale na półmetku prowadzili goście – 33:32. Dopiero w ostatniej kwarcie Elektrobud zbudował przewagę. Za trzy trafił Roman Janik – 54:52. Potem na parkiecie dominowali gospodarze – 61:52. Mecz zakończył się wynikiem 81:72, a najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Janik – 32.

W 13. kolejce I ligi do Pruszkowa przyjechał GKS Tychy. Od początku mecz układał się po myśli gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali 20:14. Na półmetku Elektrobud prowadził 36:29. Następnie gra zaczęła wyrównywać się. GKS Tychy deptał po piętach gospodarzom – 38:39. Za trzy trafił January Sobczak i pruszkowska ekipa nadal prowadziła – 42:38. Elektrobud musiał mieć się na baczności. Po trafieniu Michała Kierlewicza było 52:43, a po chwili już tylko 52:49. Na 46 sekund przed końcem trzeciej kwarty GKS wyrównał – 52:52. W czwartej odsłonie na prowadzenie wyszli goście – 60:54. Elektrobud odrobił straty – 64:63, jednak cały czas toczyła się zacięta gra. Emocje do samego końca, GKS prowadził 73:70, ale w ostatnich sekundach za trzy trafił Janik. Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka. Lepiej prezentowali się gracze z Pruszkowa, którzy szybko zbudowali przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Elektrobudu 86:80.

W Kłodzku podopieczni Andrzeja Kierlewicza zanotowali pewne zwycięstwo. Zetkama Doral Nysa jedynie w pierwszej kwarcie prowadziła zaciętą walkę – 20:24. Potem do głosu doszedł Elektrobud. Czwarta kwarta była najlepszym podsumowaniem dominacji pruszkowskich koszykarzy, którzy wygrali ją różnicą 19 punktów. Ekipa Andrzeja Kierlewicza trafiła 36 z 64 rzutów, co dało 56,3% skuteczności. Gospodarze – 38,5%. Najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Adrian Suliński – 23. Pruszkowski zespół pokonał Zetkamę 95:60.

W 15. kolejce do Pruszkowa przyjechał TBS Śląsk II Wrocław. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Po trafieniu Krystiana Tyszki było 9:2, ale goście zaczęli gonić wynik – 11:9. Elektrobud nie pozwolił rywalom rozwinąć skrzydeł. Po trafieniu Kamila Czosnowskiego było 18:9. Pierwszą kwartę zakończyła trójka Macieja Czemerysa – 24:16.

Przez blisko trzy minuty drugiej odsłony Śląsk nie potrafił zdobyć punktów. Wykorzystali to gospodarze – 34:16. Dominacja Elektrobudu z minuty na minutę rosła. Po trafieniu Janika było 40:18. Na półmetku rywalizacji Elektrobud prowadził 52:28. Trzecia i czwarta kwarta były zacięte, jednak bez wpływu na końcowy wynik. Elektrobud wygrał 97:78. Po 21 punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyli Adrian Suliński i Roman Janik.

Elektrobud w 15 spotkaniach zdobył 22 punkty. Ekipa Andrzeja Kierlewicza wygrała siedem meczów.