Kolejny rywal rozbity przez pruszkowskie koszykarki

Autor: Fot. MKS Pruszków

Top Market MKS Pruszków nie zwalnia tempa. W 15. kolejce I ligi koszykówki kobiet zespół Jacka Rybczyńskiego rozbił SMS PZKosz Łomianki 88:48.

O takich spotkaniach mówi się, że są jednostronne. Rywal bezradnie patrzy na poczynania ekipy, która dyktuje warunki gry. MKS po raz kolejny pokazał siłę. W poprzedniej kolejce drużyna Jacka Rybczyńskiego pokonała różnicą 51 punktów Politechnikę Gdańską II.

Pierwsze punkty w starciu z SMS PZKosz Łomianki zdobyła Monika Parysek-Bochniak. Pruszkowski zespół rozkręcał się i hamował zapędy rywala. Pierwszą kwartę MKS wygrał 22:8. W drugiej odsłonie gospodynie konsekwentnie budowały przewagę, a rywalki nie potrafiły się odnaleźć. MKS zdecydowanie odjechał i na półmetku prowadził 46:16.

Trzecia kwarta wyrównana, jednak w żaden sposób nie mogła zmienić obrazu spotkania. Po trafieniu Zuzanny Rudenko SMS zmniejszyły straty do 21 punktów – 33:54. Wystarczyło kilka minut, aby przewaga pruszkowianek urosła. Po trójce Olivii Szumełdy-Krzyckiej było 65:33. W czwartej kwarcie MKS kontynuował dobrą grę, zaś przyjezdne nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć na napór gospodyń. Zespół Jacka Rybczyński odniósł 12 zwycięstwo w sezonie.

MKS poprowadziła do zwycięstwa Szumełda-Krzycka – 18 punktów. Po 16 rzuciły Parysek-Bochniak i Katarzyna Szyler, zaś 15 – Marzena Marciniak. Gospodynie trafiły 37 z 66 rzutów – 56,1% skuteczności. Rywalki miały problemy z celnością – 31,4%. 16 trafionch na 51 prób. Do tego aż 26 strat.

30 stycznia MKS zagra na wyjeździe z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski.