Czas na fazę play-off I ligi koszykówki kobiet

Autor: Fot. MKS Pruszków

Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek I ligi koszykówki kobiet. W I rundzie fazy play-off Top Market MKS Pruszków zmierzy się z MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski.

Po rundzie zasadniczej zespół Jacka Rybczyńskiego znalazł się na 2. miejscu w tabeli. MKS zgromadził 32 punkty i do lidera – SKK Polonii Warszawa – stracił trzy punkty, zaś o jeden wyprzedził KKS Olsztyn. Pruszkowska drużyna wygrała czternaście spotkań, cztery przegrała.

W 18. kolejce MKS udał się do Gdańska. Mecz nie zaczął się po myśli przyjezdnych, które po upływie blisko trzech minut przegrywały 2:8. Zespoły popełniały błędy, miały problemy ze skutecznością. Po 10 minutach rywalizacji pruszkowska ekipa prowadziła 9:8. Na parkiecie trwała wyrównana walka i AZS długo przeważał. Dopiero w końcówce drugiej kwarty MKS odrobił straty z nawiązką. Po trójce Olivii Szumełdy-Krzyckiej pruszkowianki prowadził 24:16.

Trzecia odsłona to popis zawodniczek trenera Rybczyńskiego. MKS punktował rywalki i powiększył przewagę do szesnastu punktów – 34:18. Dopiero w połowie trzeciej kwarty AZS zdobył pierwsze punkty. Zespół z Pruszkowa zbudował przewagę, która gwarantowała komfort. Gospodynie w czwartej kwarcie walczyły, ale na parkiecie toczyła się wyrównana gra. MKS pewnie zmierzał do zwycięstwa i ostatecznie triumfował 65:46.

Oba zespoły miały problem ze skutecznością. MKS trafił 24 z 62 prób, co dało 38,7% celności. Z kolei AZS – 17 z 52 (32,7%). Pierwsze skrzypce w zespole MKS grała Szumełda-Krzycka, która rzuciła 17 punktów. Po 14 zdobyły Magdalena Parysek-Bochniak i Anna Kuncewicz.

Teraz czas na Sokołów

Nie ma już miejsca na pomyłkę. Rywalizacja wkracza w decydującą fazę. Zespoły walczyły o jak najlepsze miejsca i przewagę parkietu w fazie play-off. MKS zmierzy się z MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, który w rundzie zasadniczej wygrał dziewięć spotkań i tyle samo przegrał.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 27 lutego w Pruszkowie. 3 marca ekipy spotkają się z Sokołowie. Gra toczy się do dwóch zwycięstw. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się 10 marca w Pruszkowie.