Bogoria awansowała do finału Superligi

Autor: Fot. KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki Facebook

Bogoria Grodzisk Mazowiecki awansowała do finału Superligi. Tenisiści Tomasza Redzimskiego pokonali AZS AWFIS Baltę Gdańsk.

Łatwo nie było. W obu półfinałowych spotkaniach nie brakowało walki, ale po pierwszym w lepszych nastrojach byli zawodnicy z Gdańska. AZS wygrał 3:2 i miał delikatną przewagę.

W pierwszym półfinale znakomicie prezentował się Panagiotis Gionis. Spotkanie otworzyło starcie Patryka Chojnowskiego z Miłoszem Redzimskim – 3:1. Wyrównał Gionis, który rozbił Tomasza Tomaszuka – 11:3, 11:1, 12:10.

Pavel Sirucek przegrał z Szymonem Malickim – 1:3. Gionis odprawił kolejnego rywala, tym razem Chojnowskiego – 2:0. W grze podwójnej lepszy AZS. Tomaszuk i Malicki pokonali Redzimskiego i Sirucka.

Udany rewanż

Wiadomo było, że w Grodzisku Bogoria nie może pozwolić sobie na błąd. Ani przez chwilę nie było obaw, że coś pójdzie nie tak. Bogoria rozegrała świetne spotkanie.

Mecz znakomicie otworzył niezawodny Gionis. Grek pewnie wygrał dwa sety – do 5 i 6. W trzecim długo dobrze prezentował się Szymon Malicki, który prowadził 8:4. Gionis odrobił straty i wygrał 13:11. Patryk Chojnowski walczył z Siruckiem. Polak wygrał drugiego seta na przewagi, ale lepszy był Czech. Sirucek zwyciężył 3:1 – 11:7, 10:12, 11:6, 11:4.

Trzeci i ostatni pojedynek to starcie Redzimskiego i Tomaszuka. 14-latek tylko w pierwszym secie miał problemy z graczem z Gdańska, ale wygrał 3:0 – do 11, 8 i 6. Zwycięstwo Redzimskiego przypieczętowało awans Bogorii do finału Superligi. W dwumeczu grodziszczanie zwyciężyli 5:3.