MKS Pruszków przegrał finał I ligi koszykówki kobiet

Autor: Fot. MKS Pruszków

Top Market MKS Pruszków przegrał rywalizację w finale I ligi koszykówki kobiet. W drugim spotkaniu zespół prowadzony przez Jacka Rybczyńskiego nie sprostał SKK Polonii Warszawa – 57:72.

Dobra postawa przez cały sezon, efektowne zwycięstwa i awans do finału I ligi. MKS ma za sobą udany sezon, choć zabrakło "wisienki na torcie". SKK Polonia Warszawa, czyli zespół, który był najlepszy w fazie zasadniczej w finale dwukrotnie pokonał pruszkowski zespół.

Pierwszy mecz MKS przegrał zaledwie pięcioma punktami. Po premierowej kwarcie ekipa Jacka Rybczyńskiego prowadziła 18:13, ale w dalszej fazie spotkania lepiej prezentowała się Polonia. MKS walczył do końca i zmniejszył straty, ale poległ 56:61.

Występ w hali przy Konwiktorskiej, mimo porażki pruszkowianek, nakazywał optymizm. Tydzień później rywalizacja przeniosła się do Pruszkowa. W hali Znicz walki nie brakowało.

Rywalki ponownie lepsze

Zaczęło się znakomicie, MKS prowadził 4:0. Błędy i niecelność zdarzały się po obu stronach, ale inicjatywę przejęła Polonia i po rzucie Anny Pawłowskiej było 7:6 dla przyjezdnych. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem – 11:11. Początek drugiej odsłony idealny. Olivia Szumełda-Krzycka trafiła za trzy – 14:11. Potem na parkiecie toczyła się walka "punkt za punkt". Dobra dyspozycja Szumełdy-Krzyckiej, kolejna trójka – 31:28. Końcówka należała jednak do stołecznej drużyny. Na półmetku Polonia prowadziła 34:31.

Trzecia kwarta zmieniła obraz spotkania. Polonia zaczęła dominować i budować przewagę. Po trafieniu Marty Mistygacz MKS przegrywał 34:40. Przewaga Polonii urosła do dziesięciu punktów – 49:39. MKS próbował walczyć, ale w końcówce rywalki zwiększyły dystans. Czwarta odsłona wyrównana, ale bez większego wpływu na wynik spotkania. MKS przegrał z Polonią 57:72.

W pruszkowskim zespole po 17 punktów zdobyły Szumełda-Krzycka i Magdalena Parysek-Bochniak. Polonię do zwycięstwa poprowadziła Pawłowska – 25 oczek.

Na medalowym podium

MKS przegrał finałową rywalizację 0:2. Za koszykarkami z Pruszkowa dobry sezon, po raz kolejny pokazały siłę na parkietach I ligi. Do Energa Basket Ligi Kobiet szykuje się SKK Polonia Warszawa. Trzecie miejsce w rywalizacji dla AZS Politechniki Korony Kraków, która okazała się lepsza od MUKS Poznań.