Elektrobud przegrał ćwierćfinałową rywalizację

Elektrobud-Investment ZB Pruszków przegrał ćwierćfinałową rywalizację w I lidze koszykówki mężczyzn. W trzecim meczu zespół Andrzej Kierlewicza przegrał z Grupą Sierleccy-Czarni Słupsk 65:85.

Wiadomo było, że pruszkowskich koszykarzy czeka ciężka przeprawa. Czarni w rundzie zasadniczej rozdawali karty i zakończyli zmagania na 1. miejscu, wygrywając 26 meczów. Elektrobud zajął 8. lokatę, a na swoim koncie zapisał 16 wiktorii. Dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe Czarni Słupsk wygrali, choć Elektrobud dzielnie walczył – 82:90 i 75:84.

Trzecie starcie odbyło się w Pruszkowie. Przez długi czas Elektrobud dotrzymywał kroku rywalom, a na początku radził sobie bardzo dobrze. Po trafieniu Krystiana Tyszki było 10:4. Czarni walczyli, ale gospodarze nie zamierzali ułatwiać zadania rywalom. Trójka Romana Janika i po pierwszej kwarcie było 19:16. Druga kwarta zacięta, ale momentami Elektrobud potrafił odskoczyć rywalom. Celny rzut za trzy Januarego Sobczaka i na tablicy wyników 29:23. Czarni po raz kolejny pokazali wysokie umiejętności i szybko odrobili straty – po 29. Na półmetku Elektrobud prowadził 41:37.

Kolejne minuty to pokaz wyrównanej walki, jednak z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Czarni cały czas byli blisko, a nawet wyszli na prowadzenie – 44:43. Po chwili lepszy był jednak Elektrobud – 47:44. Przed czwartą odsłonę gospodarze prowadzili 57:54.

Ostatnia kwarta zadecydowała

Wszystko dobrze się układało i w sercach zawodników tliła się nadzieja, że zmagania ćwierćfinałowe nie zakończą się na trzech spotkaniach. Początek czwartej kwarty był wyrównany, ale nie minęły dwie minuty i Czarni zaczęli budować przewagę. Po trójce Huberta Pabiana było 64:60 dla gości. Przez ponad pięć minut trafiali tylko przyjezdni. Efekt – Elektrobud przegrywał 60:74. Gospodarze podjęli walkę, jednak nie byli w stanie odrobić strat. Pruszkowski zespół przegrał 65:85 i w ćwierćfinałową rywalizację zakończył na trzech meczach.

Najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Mateusz Szwed – 17. Dla rywali Adrian Kordalski – 24.

Czarni blisko finału

W półfinale Czarni trafili na Rawlplug Sokół Łańcut. Drużyna ze Słupska może być pełna optymizmu, bo wygrała dwa starcia. Czarni pokonali rywali 82:60 oraz 99:80 i są na dobrej drodze do finału. Trzeci mecz rozegrają 1 maja.