Miasto Pruszków szykuje się do kolejnych drogowych inwestycji. Prowadzone są postępowania przetargowe dotyczące przebudowy ul. Kolejowej, ul. Bema i wykonania wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską.
Niebawem pruszkowscy urzędnicy zaczną analizować oferty dotyczące przebudowy nawierzchni ul. Kolejowej. Do 5 maja zainteresowani mieli czas na składanie propozycji. Kolejowa ma zostać wyremontowana na odcinku od ul. Warsztatowej do ul. Długiej. Stan drogi nie zachwyca. Częściowo nawierzchnia jest bitumiczna, a na dalszym odcinku ziemna z powierzchniowym utwardzeniem tłuczniem. Można zaobserwować liczne odkształcenia. W związku z tym pruszkowski magistrat chce dokonać modernizacji drogi.
W projekcie przyjęto jezdnię o szerokości pięciu metrów na odcinku prostym, zaś przy włączeniu do ul. Warsztatowej i na łuku poziomym będzie to sześć metrów. Zaplanowano wykonanie chodnika jednostronnego, wjazdów do posesji i parkingów przy jezdni w miejsce tych istniejących. Po remoncie Kolejowa zyska nawierzchnię z kostki brukowej betonowej. Podobnie chodnik. Jedyna różnica to kolor kostki. W przypadku ulicy – szary, chodnika – czerwony. Zadanie obejmuje budowę odwodnienia drogi, oświetlenia, a także kwestię wykonania i montażu tablic z nazwami ulic. Czas remontu ma wynieść trzy miesiące.
Czytaj także: 8,5 miliona złotych dofinansowania na budowę Grunwaldzkiej
Bema i wiadukt
W toku są również dwa inne postępowania z zakresu inwestycji drogowych. Władze Pruszkowa planują przebudowę ul. Bema. Chodzi o modernizację nawierzchni drogi, która będzie wykonana z kostki betonowej. Pojawi się również jednostronny chodnik, odwodnienie, oświetlenie uliczne. Prace mają potrwać trzy miesiące.
Kolejnym przedsięwzięciem jest budowa wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską. Ostatnio informowaliśmy o dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych na ten cel w wysokości 8,5 miliona złotych. Sprawa nabiera tempa. Do 24 maja pruszkowski magistrat czeka na oferty. Potem pozostaje kwestia podpisania umowy z wykonawcą i wprowadzenia go na teren prac. Ostateczny efekt ma być widoczny w marcu 2023 roku.
Napisz komentarz
Komentarze