Wygrana Pogoni na inaugurację sezonu

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Rozpoczęły się rozgrywki eWinner II ligi w piłce nożnej. W 1. kolejce Pogoń Grodzisk Mazowiecki lepsza od Sokoła Ostróda 2:0. Z kolei Znicz Pruszków doznał dotkliwej porażki w starciu z Motorem Lublin – 1:4.

W Grodzisku wszyscy są dumni z awansu Pogoni. Latem klub wykonał ogromną pracę, aby dostosować się do wymogów gry w II lidze. Wzmocniono również zespół, pod okiem trenera Krzysztofa Chrobaka zawodnicy intensywnie przygotowali się do sezonu.

31 lipca w Ostródzie graczom Pogoni przyszło stoczyć pierwszy w historii mecz w eWinner II lidze. Grodziszczanie przystąpili do rywalizacji bez żadnych kompleksów i niepokoili obronę gospodarzy. Efekty przyszły w 12. minucie. Podawał Piotr Maślanka, a piłkę do bramki skierował Wojciech Kalinowski. Pogoń dyktowała warunki gry, utrzymywała się przy piłce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry Pogoń podwyższyła prowadzenie. Sfaulowany w polu karnym Sokoła został Jakub Kołaczek. Do piłki podszedł Jean Franco i pokonał bramkarza gospodarzy. Pogoń wyglądała pewnie, kontrolowała mecz, wyprowadziła kilka kontrataków. Sokół próbował, ale nie potrafił pokonać Artura Halucha.

Trzy punkty na koncie Pogoni. Teraz czas na starcie w eWinner II lidze na własnym stadionie. 7 sierpnia o godz. 17.00 Pogoń podejmie Stal Rzeszów, która w 1. kolejce rozbiła Garbarnię Kraków 5:1.

Porażka Znicza

Nieudany początek sezonu w wykonaniu Znicza Pruszków. Już w 4. minucie przy ul. Bohaterów Warszawy na prowadzenie Motor Lublin wyprowadził Michał Fidziukiewicz. Dla 30-letniego napastnika, który w przeszłości występował w Jagielonii Białystok czy Zagłębiu Sosnowiec było to wymarzone wejście w sezon. Fidziukiewicz w 53. minucie pokonał z rzutu karnego Jana Jurczaka. Było już wtedy 0:3. Wcześniej, w 25. minucie sposób na obronę gospodarzy znalazł Adrian Dudziński.

Żółto-czerwoni odpowiedzieli golem Mariusza Gabrycha w 85. minucie. Ostatnio słowo należało jednak do gości, a dokładniej mówiąc – do Fidziukiewicza. Znicz przegrał 1:4. Okazja do rehabilitacji już 7 sierpnia. O godz. 17.00 Znicz zagra na wyjeździe z GKS Bełchatów.

Czytaj również: Pogoń Grodzisk z nowymi piłkarzami