Znicz i Pogoń podzieliły się punktami w derbowym meczu

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Derbowe starcie w eWinner II lidze zakończone podziałem punktów. Znicz Pruszków zremisował z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:1.

W ubiegłym sezonie żółto-czerwoni walczyli o utrzymanie w eWinner II lidze. Nie brakowało zmian personalnych na ławce trenerskiej, niepokoju i emocji. Ostatecznie Znicz zajął 15. miejsce w tabeli i zachował II-ligowy byt. Zgoła odmienne nastroje panowały w Grodzisku. Co prawda Pogoń grała w III lidze, ale zespół Krzysztofa Chrobaka wygrywał mecz za meczem. Śmiało można powiedzieć, że ekipa dzieliła i rządziła w lidze. Po 35 meczach gracze Pogoni mogli świętować awans.

Przyszedł więc czas, że Znicz i Pogoń zmierzyły się w eWinner II lidze. Oba zespoły do rywalizacji przystępowały w umiarkowanych nastrojach. W czterech spotkaniach Znicz wywalczył trzy punkty, notując jedno zwycięstwo i trzy porażki. Z kolei Pogoń idealnie rozpoczęła sezon wygraną z Sokołem Ostróda 2:0. W kolejnych trzech meczach zespół z Alei Mokronoskich nie zdobył ani jednego oczka.

Obie drużyny znajdowały się w dole tabeli, więc każdy punkt był cenny. Lepiej spotkanie mogli rozpocząć grodziszczanie, ale Jan Jurczak zatrzymał Michała Wrzesińskiego. Chwilę później przed szansą stanął Znicz, ale Krystian Tabara nie trafił w bramkę. Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać, ale zabrakło w niej bramek.

Druga część przyniosła gole. W 51. minucie na prowadzenie żółto-czerwonych wyprowadził Bartłomiej Kręcichwost. Pogoń dążyła do wyrównania i cel osiągnęła. W 65. minucie celnym strzałem głową popisał się Wojciech Kalinowski. Na tablicy wyników było 1:1. Goście mieli szansę objąć prowadzenie, jednak Jakub Czajkowski w sytuacji sam na sam strzelił ponad bramką.

Znicz i Pogoń mają po cztery punkty, zajmują odpowiednio 15. i 14. miejsce w eWinner II lidze. W 6. kolejce Znicz na wyjeździe zagra z Chojniczanką Chojnice, zaś Pogoń podejmie u siebie Ruch Chorzów. Oba mecze odbędą się 28 sierpnia.

Czytaj również: Utytułowany gracz przechodzi do Bogorii