Pogoń zremisowała z 14-krotnym mistrzem Polski

Autor: Fot. Marcin Gołębiewski/Pogoń Grodzisk Mazowiecki

W 6. kolejce eWinner II ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Niebiescy są jednym z najbardziej utytułowanych klubów w kraju.

Historia polskiego futbolu to Ruch Chorzów. Niebiescy aż 14 razy sięgali po tytuł mistrza kraju, ostatni raz w sezonie 1988/1989. Zdobywali Puchar Polski, w latach 70. z powodzeniem występowali w europejskich pucharach. W sezonie 2016/2017 Ruch pożegnał się z ekstraklasą. Liczne kłopoty sprawiły, że ostatecznie klub znalazł się w III lidze. Niebiescy, podobnie jak Pogoń Grodzisk, w minionych rozgrywkach wywalczyli awans.

28 sierpnia na stadion przy Alei Mokronoskich przyjechał zasłużony klub. Pogoń i Ruch postawiły na ofensywną grę, ale na bramki przyszło czekać do drugiej połowy. W 48. minucie drogę do bramki strzeżonej przez Artura Halucha znalazł Łukasz Janoszka. Pogoń starała się doprowadzić do remisu. W 60. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Mateusz Lisowski. Pogoń punkt zawdzięcza bramkarzowi. Ruch chciał wyjechać z Grodziska z pełną pulą, ale Haluch na to nie pozwolił.

Pogoń znajduje się w strefie spadkowej. Zespół z Grodziska w sześciu spotkaniach zgromadził pięć punktów i zajmuje 16. lokatę w tabeli.

Wygrana Znicza

Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Znicz Pruszków. Żółto-czerwoni na wyjeździe pokonali Chojniczankę Chojnice 2:1, choć przegrywali od 24. minuty. Znicz odwrócił losy meczu w drugiej części spotkania. W 67. minucie wyrównał Marcin Bochenek, a następnie trafił Mariusz Gabrych.

Znicz zajmuje 14. miejsce w eWinner II lidze z dorobkiem 7 punktów.

Czytaj również: Znicz Pruszków utrzymał się w eWinner II lidze