Bogoria wygrała wyjazdowe starcie z MUKS Start

Autor: Fot. Bogoria Grodzisk Mazowiecki

W fantastyczny sposób żeńska drużyna Bogorii Grodzisk Mazowiecki przywitała się z Ekstraklasą kobiet. Zespół Zbigniewa Grześlaka pokonała MUKS Start Nadarzyn 3:1.

Grodziszczanki piszą piękną historię. W poprzednim sezonie zespół grał w I lidze, teraz rozpoczął rywalizację w ekstraklasie. Bogoria przystąpiła do rywalizacji z doświadczoną ekipą z Nadarzyna bez kompleksów.

Pierwsze starcie nie zapowiadało, że drużyna z Grodziska może liczyć na sukces. Paulina Krzysiek nie dała szans Daryi Kisel. Zawodniczka MUKS Start pewnie wygrała w trzech setach – 11:8, 11:9, 11:9. Potem przy stole spotkały się mające na swoim koncie wiele sukcesów Katarzyna Ślifiryczk i Katarzyna Grzybowska-Franc. Lepiej zaczęła zawodniczka z Nadarzyna. Ślifirczyk wygrała 11:9, ale później do głosu doszła bardziej doświadczona Grzybowska-Franc. Brązowa medalistka mistrzostw Europy z Alicante wygrała trzy sety i doprowadziła do remisu.

Po tym starciu Bogoria pewnie zmierzała w stronę zwycięstwa. Aleksandra Falarz pokonała Dominikę Wołowiec 3:0. W drugiej partii zawodniczka Bogorii rozbiła rywalkę do 4. Paulina Krzysiek nie dała rady Grzybowskiej-Franc i poległa w trzech setach. Zawodniczka Bogorii w dwóch meczach straciła tylko jedną partię i pokazała, że w tym sezonie będzie postrachem dla kolejnych rywalek.

Wygrana mężczyzn

W pierwszej kolejce Superligi zwycięstwo odniósł męski zespół Bogorii, który 3:1 pokonał Globalną Farmację Orlicz 1924. Grodziszczan idealnie w mecz wprowadził Marek Badowski. Polak pokonał 3:1 Giogosa Konstantinopoulosa.

Do remisu doprowadził Yuma Tanigaki, który wygrał gładko 3:0 z Pavlem Siruckiem. Miłosz Redzimski i ponownie Badowski poprowadzili grodziszczan do triumfu.

Czytaj również: Sparingowa wygrana pruszkowskich koszykarzy