Dwaj nowi zawodnicy trafili do Znicza Pruszków

Autor: Fot. Znicz Pruszków/Facebook.com

Mateusz Możdżeń i Łukasz Kosakiewicz zostali zawodnikami Znicza Pruszków. Ostatnio obaj występowali w Widzewie Łódź.

Trzydziestoletni Możdżeń ma za sobą ponad 250 spotkań w Ekstraklasie. Bogate doświadczenie okrasił występami w europejskich pucharach w barwach Lecha Poznań. To właśnie Możdżeń strzelił pięknego gola w meczu fazy grupowej Kolejorza z Manchesterem City w 2010 roku. Zawodnik z Lechem sięgnął po tytuł mistrza Polski w sezonie 2009/2010. W Poznaniu grał do 2014 roku. Potem przeniósł się do Lechii Gdańsk. Możdżeń występował następnie w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Koronie Kielce, Zagłębiu Sosnowiec i przez ostatnie dwa sezony w Widzewie Łódź.

Kosakiewicz ma 31 lat i ponad 50 meczów w Ekstraklasie, wszystkie w barwach Korony Kielce. Wcześniej grał m.in. w Chojniczance Chojnice czy Energetyk Gryfino. Przez ostatnie dwa sezony 31-letni obrońca grał w Widzewie Łódź.

Remis z Wigrami

W tym sezonie Znicz jeszcze nie wygrał u siebie. Dwa zwycięstwa odniósł na wyjazdach. Kibice mogli mieć nadzieję, że w 8. kolejce eWinner II ligi uda się zdobyć punkty. Piłkarze z Pruszkowa udali się do Suwałk na starcie z Wigrami.

Na gole w tym spotkaniu trzeba było długo czekać. W doliczonym czasie pierwszej połowy Znicz miał szczęście, bo uratował go słupek. W końcu goście jako pierwsi trafili do siatki. Lukas Hrnciar wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie. Była 84. minuta, ale gracze z Pruszkowa nie cieszyli się długo. Chwilę później faul w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Piotr Pierzchała i w 87. minucie było 1:1.

Znicz znajduje się w strefie spadkowej, zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 8 punktów.

Czytaj również: Bieg Pobiegasz-polubisz Pruszków