Koszykarki z Pruszkowa przegrywają na otwarcie sezonu

Autor: Fot. Grzesiek Jędrzejewski/PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków/Facebook.com

Ruszyły rozgrywki I ligi koszykówki kobiet. Zespół Iodica TopMarket MKS Pruszków przegrał z AZS-em Uniwersytet Gdański 66:76.

W poprzednim sezonie koszykarki z Pruszkowa dostarczyły kibicom wielu chwil radości. MKS dotarł do finału I ligi, gdzie przegrał z SKK Polonią Warszawa. Poprzednie rozgrywki są już jednak historią. Nowy sezon niesie ze sobą kolejne wymagania i konieczność walki o punkty. Zespół Jacka Rybczyńskiego przystąpił do rywalizacji na parkietach I ligi.

W składzie MKS nie brakuje znanych z poprzednich rozgrywek twarzy: Paulina Kuczyńska, Pola Dmochewicz, Małgorzata Parysek-Bochniak, Marzena Marciniak, Sonia Frojdenfal, Katarzyna Szyller, Karolina Zaborska. Nowe zawodniczki w zespole to: Julia Zbudniewek, Wiktoria Maślanka, Julia Tyszkiewicz, Katarzyna Świeżak i Karolina Olszewska.

AZS okazał się lepszy

Pierwsze punkty w sezonie dla pruszkowskiego zespołu zdobyła Parysek-Bochniak. AZS szybko jednak odskoczył drużynie Jacka Rybczyńskiego – 7:4. Po obu stronach występowały błędy, straty, a co za tym idzie – było mało celnych rzutów. Dzięki trójce Tyszkiewicz udało się na chwilę wyrównać. Gospodynie jednak ponownie zbudowały przewagę i wygrały pierwszą kwartę – 14:9.

W drugiej odsłonie gospodynie uciekały, a przyjezdne popełniały kolejne błędy. Po celnym rzucie Kariny Szczurewskiej AZS prowadził 27:13. MKS starał się nawiązać walkę, ale efekt nie był imponujący – 21:33. Na półmetku przyjezdne przegrywały 23:36.

Pozostało walczyć. W trzeciej kwarcie MKS ruszył do odrabiania strat. Trafienie Parysek-Bochniak – 27:36. Co więcej? Walka i ambicja, dobra skuteczność Marzeny Marciniak i celne próby za trzy – 37:45. Chwilę potem jednak AZS zwiększył przewagę – 49:37. Przed ostatnią kwartą MKS przegrywał 42:53.

Czwartą odsłonę gospodynie rozpoczęły mocno – 59:45. Wreszcie do głosu doszły koszykarki z Pruszkowa. Po celnym rzucie wolnym Dmochewicz było 60:67. Do końca pozostały dwie minuty, jednak gospodynie trafiły trzy trójki i stało się jasne, że MKS nic nie wskóra. Pruszkowski zespół przegrał 66:76.

Dobrą formę zaprezentowała Marciniak, która trafiła trzy razy za dwa (100% skuteczności), trzy trójki (50%) i dwa rzuty wolne (50%), łącznie zdobywając 17 punktów. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Agata Stępień z dorobkiem 25 punktów.

Czytaj również: Jesienny przejazd rowerzystów po Brwinowie i Parzniewie