Wysoka porażka Znicza Basket Pruszków

Autor: Fot. Maciej Bochnowski

Koszykarze z Pruszkowa nadal czekają na zwycięstwo w nowym sezonie. W 3. kolejce Znicz Basket przegrał 64:103 z AZS UMCS Start II Lublin.

Trwa zła passa pruszkowskich koszykarzy, którzy nadal pozostają bez zwycięstwa w lidze. Mecz w Lublinie od początku nie układał się po myśli gości, którzy przegrywali 0:12. Pierwsze punkty Znicz Basket zdobył dopiero po blisko pięciu minutach gry. Gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę, ale po trafieniu Łukasza Bodycha wynosiła ona siedem punktów – 18:11. W drugiej odsłonie zawodnicy Znicza Basket starali się dotrzymywać rywalom kroku, ale nie potrafili się do nich zbliżyć. AZS miał jednak dziesięć punktów przewagi i nic nie wskazywało, że ją roztrwoni. Na półmetku rywalizacji sytuacja Znicza Basket była trudna – 29:47.

W trzeciej kwarcie gospodarze rozbili gości. AZS zdecydowanie powiększył przewagę, choć na początku pruszkowscy koszykarze dzielnie walczyli i nieco zmniejszyli straty – 37:52. Potem wszystkie atuty były po stronie zespołu z Lublina. AZS wygrał trzecią kwartę różnicą 17 punktów i prowadził 81:46.

Czwarta odsłona była zacięta, jednak wypracowana przewaga AZS była zbyt duża, aby goście mogli cokolwiek zmienić. AZS przekroczył granicę 100 punktów, Znicz Basket zanotował trzecią porażkę.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Szymon Walczak – 19. Po stronie AZS najlepiej w tym elemencie zaprezentowali się Bartłomiej Pelczar (19), były gracz Znicza Mikołaj Stopierzyński i Karol Obarek (po 18).

W 4. kolejce pruszkowska drużyna zagra u siebie z Weegree AZS Politechniką Opolską. Mecz odbędzie się 16 października o godz. 18.00.

Czytaj również: Druga porażka Znicza Basket Pruszków