Kolejna porażka na koncie Znicza Basket

Autor: Fot. MKS Znicz Basket Pruszków/Facebook.com

W 7. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn Znicz Basket Pruszków przegrał z SKS Starogard Gdański 76:91. To szósta porażka zespołu w sezonie.

W Pruszkowie trudno o optymizm. Słońca zza chmur wyszło na chwilę, gdy Znicz Basket odniósł zwycięstwo w starciu z Weegree AZS Politechniką Opolską – 81:70. Wcześniejsze trzy spotkania pruszkowski zespół przegrał.

Wydawało się, że zwycięstwo może być optymistycznym prognostykiem, ale tak się nie stało. W kolejnym meczu Dziki Warszawa pokonały Znicz Basket 67:48. 6. seria gier i do Pruszkowa przyjechał KS Księżak Łowicz. Znicz Basket musiał uznać wyższość rywala – 56:70.

W 7. kolejce koszykarze Michała Spychały zagrali na wyjeździe z SKS Starogard Gdański. Początek spotkania zacięty, jednak z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Na półmetku rywalizacji SKS prowadził 43:35. W trzeciej kwarcie gospodarze powiększyli zdecydowanie przewagę – 72:55. Znicz Basket walczył, wygrał ostatnią kwartę, ale musiał pogodzić się z przegranym spotkaniem.

Pruszkowski zespół zajmuje 15. pozycję w tabeli. Niżej są tylko MKKS Żak Koszalin i PGE Turów Zgorzelec. 6 listopada Znicz Basket zagra na wyjeździe z WKK Wrocław.

Czytaj również: Koszykarki z Zana najlepsze w zawodach powiatowych