Kolejna porażka koszykarzy Znicza Basket Pruszków

Autor: Fot. Maciej Bochnowski

W 14. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn Znicz Basket Pruszków przegrał z Sensation Kotwicą Kołobrzeg 74 : 91. To jedenasta porażka koszykarzy Michała Spychały w tym sezonie.

W Kołobrzegu Znicz Basket częściej rzucał, ale nic to nie dało. 75 prób, jednak tylko 29 celnych, co dało 38,7% skuteczności. W przypadku gospodarzy mówimy w tym względzie o 50% trafionych rzutów (32 z 64).

Kotwica mocno weszła w spotkanie i goście nie mogli złapać właściwego rytmu. Po ponad trzech minutach Znicz Basket przegrywał 2 : 9. Ostatecznie po pierwszej kwarcie było 24 : 11. Kotwica nadawała rytm grze, ale w drugiej odsłonie Znicz Basket ambitnie walczył. W efekcie udało się zmniejszyć straty, jednak na półmetku strata do rywala wynosiła dziesięć punktów – 33 : 43.

W trzeciej odsłonie widzowie na pierwsze punkty musieli czekać dwie minuty. Za trzy trafił Damian Pieloch i Kotwica prowadziła 46 : 33. Przewaga gospodarzy urosła do 20 punktów – 62 : 42. Kotwica nie zmarnowała takiej przewagi, a Znicz Basket nie potrafił zbliżyć się do rywala. Pruszkowski zespół przegrał 74 : 91.

Jedenasta porażka

Drugi grudniowy mecz i kolejna porażka. 4 grudnia Znicz Basket przegrał u siebie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 82 : 94. Łącznie pruszkowianie mają na koncie jedenaście porażek i znajdują się na dole tabeli. Niżej tylko PGE Turów Zgorzelec.

15 grudnia o godz. 19.00 we własnej hali Znicz Basket podejmie AZS AGH Kraków.