Sparingowe potyczki Znicza Pruszków

Znicz Pruszków ma za sobą mecze sparingowe. W ostatnim poniósł porażkę z GKS-em Bełchatów – 0 : 1.

Autor: Znicz Pruszków Facebook

Trwają przygotowania do rundy wiosennej eWinner II ligi. Piłkarze Znicza Pruszków pracują, aby na boiskach zdobywać kolejne punkty w walce o utrzymanie. Sztab szkoleniowy obserwuje zawodników i testuje rozwiązania taktyczne. Okazją do weryfikacji są mecze sparingowe.

Znicz z dobrej strony pokazał się w starciu z ŁKS-em II Łódź, które wygrał 3 :1. W tym meczu trenerzy sprawdzili kilku zawodników przebywających w klubie na testach. Co do samego spotkania – pruszkowską ekipę na prowadzenie wyprowadził Kręcichwost w 17. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Znicza 1 :0, ale zaraz po wznowieniu gry wyrównał Radwanek. Potem dwa trafienia żółto-czerwonych. W 70. minucie do siatki rywala trafił Nagamatsu. W końcówce rzut karny wykorzystał Hrnciar.

Pruszkowska ekipa miała zagrać również z Orlętami Radzyń Podlaski, jednak sparing został odwołany. Powodem była choroba zawodników. Znicz spotkał się za to z GKS-em Bełchatów. W 9. minucie Misztala pokonał Szymon Lewicki i było to jedyne trafienie w tym starciu.

Przed żółto-czerwonymi kolejne starcia. 26 stycznia Znicz zagra z Unią Skierniewice, zaś 29 stycznia z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W lutym zespół z Pruszkowa ma zaplanowane cztery gry kontrolne.

Na boiska eWinner II ligi Znicz wróci w ostatni weekend lutego. Zespół zmierzy się z Garbarnią Kraków. Po rundzie jesiennej Znicz zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Czytaj również: Zimowy plan sparingów Znicza Pruszków