Projekt rzeźby Ignacego Kozielewskiego został wykonany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Miało to stanowić uhonorowanie wybitnego pedagoga i współtwórcy Związku Harcerstwa Polskiego. Prace nad rzeźbą trwały kilka miesięcy. Za jej przygotowanie odpowiadał prof. Karol Badyna. Obiekt na początku lutego stanął w sąsiedztwie ronda imienia Ignacego Kozielewskiego na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej w Brwinowie.
Obiekt wpisał się w krajobraz miasta. – Moim zdaniem, tak jak mural Wacława Kowalskiego dopełnił budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Pszczelińskiej z ul. Wilsona i ul. Grodziską, tak ławeczka Ignacego Kozielewskiego ukoronowała budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej – podkreśla burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński.
Mieszkańcy przyzwyczajają się do nowego obiektu na terenie miasta. Z pewnością wzbogaca on przestrzeń, a także jest aktem pamięci wobec Ignacego Kozielewskiego. – Bardzo dziękuję panu Tomaszowi Dąbrowskiemu, zastępcy dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich ds. inwestycji, za osobiste pilotowanie naszego ronda, zarówno na etapie jego projektowania i budowy, jak i realizacji projektu BOM, w ramach którego została zagospodarowana zieleń i zlecona ławeczka Ignacego Kozielewskiego w pracowni rzeźbiarskiej prof. Karola Badyny – tłumaczy Kosiński.
Czytaj także: Policjanci ostrzegają przed spoofingiem!
Napisz komentarz
Komentarze