Pogoń doznała dotkliwej porażki w Chorzowie

Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:4.

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Obie drużyny mają przed sobą różne cele. Pogoń walczy o utrzymanie w Winner II lidze. Z kolei Ruch goni Chojniczankę Chojnice oraz Stal Rzeszów z nadzieją na awans do I ligi. Na swoim terenie Niebiescy w tym sezonie przegrali tylko jeden mecz. Piłkarze Pogoni stanęli przed trudnym wyzwaniem.

Jesienią grodziszczanie pokazali, że z Ruchem można walczyć jak równy z równym. Na własnym terenie Pogoń zremisowała z chorzowską ekipą 1:1. Ruch prowadził po trafieniu Łukasza Janoszki, jednak wyrównał Mateusz Lisowski.

W Chorzowie mecz ułożył się inaczej. Jako pierwsi z trafienia cieszyli się goście. Pogoń wyszła na prowadzenie po trafieniu Jakuba Apolinarskiego. Dla grodziszczan był to jedyny radosny moment podczas tego meczu. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości. Eryka Wirusa pokonał jednak Michał Mokrzycki.

Ruch cztery razy

W drugiej części gry Ruch rozdawał karty. W 53. minucie bramkę zdobył Łukasz Janoszka. Na 3:1 podwyższył Daniel Szczepan. Pogoń przyjęła jeszcze jeden cios. Samobójcza bramka Daniela Chorosia i jest 4:1.

Pogoń poniosła 13 porażkę w sezonie. Sytuacja grodziszczan jest trudna. Punkty są bardzo potrzebna, aby Pogoń mogła gonić rywali. 19 marca o 15.00 grodziszczanie zagrają u siebie ze Śląskiem II Wrocław.