Pruszkowski dom Senior+ rozpoczął działalność 2 stycznia 2019 roku. Start poprzedziło stworzenie odpowiedniego zaplecza dla osób starszych. Jesienią 2018 roku powiat pruszkowski zawarł umowę na remont budynku przy ul. Kraszewskiego 18. Obiekt dostosowano do potrzeb seniorów, aby mogli aktywnie spędzać czas oraz realizować swoje potrzeby, a także korzystać z terapii. Wyposażono go w odpowiedni sprzęt. Placówka zakładała wsparcie dla 15 osób.
Dzienny Dom Senior+ stworzony został z myślą o osobach 60+, które są nieaktywne zawodowo i mieszkają na terenie powiatu pruszkowskiego. Placówka funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu od 8.00 do 16.00. – Dzienny Dom „Senior+” w Pruszkowie to miejsce, gdzie wszyscy czują się jak u siebie. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej placówce stworzyć przyjazną atmosferę opartą na wzajemnej życzliwości, wsparciu oraz zaufaniu. Nasz dom jest miejscem, w którym dbamy o to, by osoby starsze spędzały miło czas. Nasi Seniorzy niejednokrotnie dają nam do zrozumienia, że czują się u nas bardzo dobrze, że identyfikują się z tym miejscem. Dowody sympatii okazywane nam przez osoby, z którymi na co dzień obcujemy, są dla nas wspaniałą nagrodą – prezentuje kierownik placówki w Pruszkowie Justyna Florczak.
Szeroka oferta
W domu przy Kraszewskiego 18 seniorzy mogą skorzystać z szerokiej oferty. Dostępne są zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe czy sportowo-rekreacyjne. W sali ćwiczeń dostępne są rowery stacjonarne, a także taśmy rehabilitacyjne. Dzięki licznym zajęciom seniorzy mogą zadbać o formę. Ponadto, w placówce dostępny jest gorący posiłek oraz pomoc w czynnościach codziennych.
Dom Senior+ służy lokalnej społeczności i daje osobom starszych możliwość aktywności, spotkania, nawiązywania relacji oraz troski o zdrowie. – Po 3 latach działalności można powiedzieć, że to udany projekt. To miejsce żywe, wesołe i potrzebne. Daje uczestnikom napęd i chęć działania. Zmusza do wyjścia z domu, spotkania z innymi ludźmi, ale też do dbania o siebie. Uczestnicy otrzymują w Dziennym Domu energię, uśmiech i nowe znajomości. Trzeba zaznaczyć, że uczestnicy nie pozostają biernymi odbiorcami usług. Angażują się w funkcjonowanie placówki – utożsamiają się z nią – dbając o jej wystrój i atrakcyjność otoczenia. Warto podkreślić dobór odpowiedniego personelu w Domu „Senior+”, który wie po co tam jest i dla kogo pracuje, tworząc wspólnie z uczestnikami autentycznie rodzinną atmosferę – tłumaczy Radosław Krawczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie.
Napisz komentarz
Komentarze