Sokołów S.A. rywalem Bogorii w ćwierćfinale play-off LOTTO Superligi

W ćwierćfinale fazy play-off LOTTO Superligi tenisiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagrają z ekipą Sokołów S.A. Jarosław.

Autor: bogoriagrodzisk.pl

Faza zasadnicza za nami. Dla Bogorii zmagania zakończyły się pozytywnym akcentem. W hali przy ul. Westfala zespół Tomasza Redzimskiego wygrał z AZS AWFiS Gdańsk 3:1. Bogoria zaczęła mecz od zwycięstwa Miłosza Redzimskiego, który pewnie pokonał Adama Dudzica 3:0.

Jako drugi do rywalizacji przystąpił Marek Badowski i czekało go starcie z Szymonem Malickim. Kapitan Bogorii prowadził 2:0, ale w drugim secie rywalizacja była zacięta – 15:13. Trzecia partia dla Malickiego. Czwarty set był również niezwykle zacięty i pełen emocji, ale ze zwycięstwa cieszył się Badowski.

Okazję do debiutu w Superlidze miał Jakub Stecyszyn. 18-latek świetnie rozpoczął rywalizację z Tomaszem Tomaszukiem. Stecyszyn grał skutecznie i wygrał dwa sety. W trzecim miał nawet piłkę meczową, ale rywal okazał się lepszy. Tomaszuk wygrał również czwartą partię. Tie-break był bardzo zacięty, Stecyszyn był o krok od triumfu, ale rywal lepiej rozegrał końcówkę. Zwycięstwo Bogorii przypieczęstował Redzimski, który pokonał Malickiego 2:1.

Czas na ćwierćfinał

Bogoria w rundzie zasadniczej wygrała 14 z 19 spotkań. Grodziszczanie zgromadzili 42 punkty, co dało im 2. miejsce w tabeli. W fazie play-off zagrają z drużyną Sokołów S.A. z Jarosławia. Pierwszy mecz Bogoria rozegra 8 kwietnia na wyjeździe, a rewanż odbędzie się 10 kwietnia w Grodzisku.

W rundzie zasadniczej Bogoria pokonała Sokołów na własnym parkiecie 3:2. Rewanż z kolei, w takim samym stosunku wygrywa ekipa z Podkarpacia. W ćwierćfinale należy spodziewać się zatem zaciętej gry. Trzymamy kciuki za sukces Bogorii.