Koszykarki z Pruszkowa na dobrej drodze do półfinału I ligi

Iodica TopMarket MKS Pruszków zmierza do półfinału I ligi koszykówki kobiet. Zespół Jacka Rybczyńskiego w pierwszym ćwierćfinałowym starciu pokonał Lidera Swarzędz 71:59.

Autor: PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków

MKS Pruszków znakomicie radzi sobie na parkietach I ligi. W rundzie zasadniczej ekipa trenera Rybczyńskiego nie miała sobie równych. MKS wygrał 23 spotkania, poniósł tylko jedną porażkę. Pruszkowski zespół zgromadził na swoim koncie 47 punktów. Reszta stawki mogła podziwiać poczynania MKS-u. Drugi AZS Uniwersytet Gdański wygrał 20 z 24 spotkań.

W I rundzie play-off Iodica TopMarket MKS zmierzył się z drużyną AZS Politechnika Gdańsk. Pierwsze spotkanie odbyło się w Pruszkowie. Początek spotkania wyrównany. W pierwszej kwarcie MKS wygrał 23:20, a w kolejnych minutach zdominował rywala. Na półmetku Politechnika znalazła się w trudnym położeniu. Gospodynie prowadziły 48:27. MKS zbudował wysoką przewagę, dzięki czemu mógł kontrolować mecz. Rywalki wygrały tylko ostatnią kwartę, ale różnicą zaledwie pięciu punktów. MKS cieszył się ze zwycięstwa 89:64.

Rewanżowe starcie ekipa z Pruszkowa rozpoczęła mocno. Już po pierwszej kwarcie MKS prowadził 30:15. Po takim ciosie rywalkom trudno było się podnieść. W drugiej kwarcie pruszkowianki zwiększyły przewagę i na półmetku było 49:29. Trzecia odsłona wyrównana, czwarta również, ale gospodynie nie potrafiły nic zdziałać. MKS wygrał 81:58 i zameldował się w ćwierćfinale.

Krok do półfinału

Teraz przed pruszkowskim zespołem kolejne wyzwanie – walka o półfinał. MKS rywalizuje z Liderem Swarzędz. Pierwszy mecz już się odbył. W lepszych nastrojach są zawodniczki z Pruszkowa.

Początek spotkania pokazał, że MKS ma jeden cel – zwycięstwo. Po pierwszej kwarcie prowadził 21:10. W drugiej odsłonie MKS powiększył przewagę i na półmetku było 38:21.

Trzecia kwarta dostarczyła emocji i zapowiadała, że kolejne minuty będą pełne walki. Po trafieniu Marzeny Marciniak MKS prowadził 46:23, ale do głosu doszła ekipa ze Swarzędza. Po trójce Maliny Piaseckiej Lider przegrywał już tylko 46:51. W końcówce punkty zdobyła Julia Tyszkiewicz – 53:46. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana. Po upływie ponad trzech minut remis wisiał w powietrzu – 55:52. Lider jednak walczył – 57:58, a MKS odpierał ataki – 62:59. W ostatniej minucie punktował tylko pruszkowski zespół. MKS wygrał 71:59.

Drugie ćwierćfinałowe starcie zaplanowano 13 kwietnia o godzinie 18.00 w hali SCSiR w Swarzędzu. Jeśli Lider wygra, dojdzie do trzeciego starcia. Wtedy drużyny zagrają jeszcze 20 kwietnia.