Koszykarki Iodica TopMarket MKS Pruszków awansowały do półfinału I ligi koszykówki kobiet. Ekipa Jacka Rybczyńskiego zmierzy się z MUKS Poznań.
MKS cieszy się z drugiego wygranego ćwierćfinału

Autor: PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków Facebook

Źródło: PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków Facebook

W ćwierćfinale pruszkowski zespół rywalizował z Liderem Swarzędz. Pierwsze spotkanie odbyło się w hali przy ul. Bohaterów Warszawy. Mecz układał się po myśli MKS-u, który zaliczył fenomenalny początek. W pierwszej kwarcie gospodynie wypracowały sporą przewagę – 21:10. Druga odsłona również należała do MKS-u. Na półmetku było 38:21.

Trzecia kwarta początkowo układała się po myśli pruszkowskiego zespołu. Trafienie Szyller i 44:23. Potem do głosu doszedł Lider, który zmniejszył straty – 46:51. MKS nie pozwolił dogonić się rywalowi. W ostatniej kwarcie pruszkowskie koszykarki kontrolowały grę i wygrały 71:59. Najwięcej punktów w zwycięskiej ekipie zdobyła Marzena Marciniak – 21

Mocny początek rewanżu

Rewanż w Swarzędzu zdecydowanie na plus rozpoczęły przyjezdne. Z każdą minutą pierwszej kwarty przewaga MKS-u rosła. Po trafieniu Magdaleny Parysek-Bochniak było już 21:6. Spora przewaga, która gwarantowała pełen komfort, a gospodynie popełniały błędy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:13

Druga kwarta była bardzo zacięta. Lider odrobił kilka punktów i na półmetku przegrywał 30:42. Również trzecia odsłona wyrównana. Gospodynie zmniejszyły stratę, jednak MKS-u nie udało się dogonić. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Pruszkowa 68:58. Najskuteczniejsza była Parysek-Bochniak – 19.

Półfinałowy rywal MKS-u – MUKS Poznań pokonał KKS Agapit Olsztyn. W pierwszym meczu było 96:80, zaś w drugim 88:64. Półfinałowe spotkania MKS-u z ekipą z Poznania zostaną rozegrane 23 kwietnia o 18.00 w Pruszkowie oraz 27 kwietnia na wyjeździe. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się 30 kwietnia.