Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Raszynie
W dniach 22-24 kwietnia wystawę będzie można podziwiać na placu przy Austerii w Raszynie. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to wyjątkowa propozycja, z której warto skorzystać. Przy zabytkowej raszyńskiej Austerii na trzy dni zaparkuje specjalny, rozkładany samochód ciężarowy. To idealna propozycja dla uczniów, studentów, rodzin, znajomych. Przyjdź i odwiedź Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”!
Na zwiedzających czekać będą mobilne centrum edukacyjne, multimedialna wystawa wybranych eksponatów o nowoczesne technologie - ekrany, cyfrowe wizualizacje, fotobudka. Historię można również odkrywać dzięki goglom VR.
W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Dzięki nowoczesnym technologiom można odkryć wiele aspektów funkcjonowania młodego kraju. Gości wystawy wita i żegna cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski. Zwiedzający przemieszczają się między kolejnymi strefami i poznają historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej.
Wstęp jest bezpłatny. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR.
Wystawa dostępna:
22 kwietnia w godzinach 12.00-18.00 i 10.00-18.00
24 kwietnia w godzinach 10.00-16.00
Koncert duetu harfowego 24 kwietnia o godz. 16:30
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert duetu harfowego w wykonaniu Magdaleny Milaszewskiej-Delimat oraz Natalii Dymarskej
Austeria, Al. Krakowska 1, Raszyn Bezpłatne wejściówki dostępne od 19 kwietnia w Austerii w godzinach 10.00-18.00
PNIOKI, KRZOKI, PTOKI Wernisaż 23 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury
portrety mieszkanek i mieszkańców Rozalina wykonane przez Weronikę Łucjan-Grabowską. Pnioki, krzoki, ptoki – te serdeczne i swojskie określenia od jakiegoś czasu funkcjonują w Rozalinie. Opisują różne grupy mieszkanek i mieszkańców, kolejno: tych, którzy mieszkają tu od pokoleń, tych, którzy zakorzenili się tu kilka lub kilkanaście lat temu i tych, którzy są tu od niedawna. Czy wypada już nazwać się krzokiem, jeśli mieszka się tu 5 lat? A czy jeśli żona czuje się ptokiem, to mąż może być krzokiem? I czy pniokiem jest ten, kto urodził się w Rozalinie, choć ma 12 lat?
Te pytania i żywe dyskusje wokół nich towarzyszyły projektowi rezydencji animacyjnej, zrealizowanemu przez Mazowiecki Instytut Kultury, który odbył się w Rozalinie między czerwcem a wrześniem ubiegłego roku. Do wsi przyjechała Magdalena Kreis, twórczyni, edukatorka i animatorka, mieszkająca na stałe we Wrocławiu. Podczas kolejnych wizyt u Agnieszki Palmowskiej, sołtyski Rozalina, poznawała wieś i okolice. Animatorka wraz z sołtyską wspólnie szukały też pomysłu na działanie, w które mogłaby się włączyć lokalna społeczność.
Tak pojawił się pomysł sesji zdjęciowej z literami, które układają się w tytułowy napis „PNIOKI, KRZOKI, PTOKI”. Zdjęcia autorstwa Weroniki Łucjan-Grabowskej powstały w zorganizowanym w plenerze weekendowym studiu fotograficznym. Mąż fotografki Jakub, przygotował drewniane litery. Oni także są mieszkańcami Rozalina i wystąpili przed obiektywem. W sumie do zdjęć zapozowało ponad dwieście osób.
Grodziski Dzień Młodzieży 23 kwietnia w godz.13:00 - 21:00
Od godz. 13.00 w Mediatece m.in.
spotkanie z twórcami kanału MaturaToBzdura
spotkanie z Pawel Kopijer autorem Trylogii Mitrys
o życiu Edwarda Gierka opowie twórca kanału Historia bez cenzury
quiz historyczny Michała Śliwińskiego
występ Młodzieżowej Grupy Wokalnej
pokaz barmański Kacpra Smarza
a oprócz tego: ?symulator jazdy VR, retro arcade, długopisy 3D, gra Timberman, ?゚ロᄚsesje wirtualnych podróży w kosmos, blenderbike?
MEDIATEKA W GRODZISKU MAZOWIECKIM UL. 3 MAJA 5
XXV Taneczny Show 24 kwietnia w godz.12:00 - 15:30 w centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim
Zapraszamy w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12.00 lub 14.00 na Jubileuszowy Taneczny Show
Bilety w cenie 15 zł do kupienia w kasach kina od 15 marca
Kabaret Nowaki w CKIS w Pruszkowie 23.04 godz. 20:00
Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.
"Za granicą żartu" to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.
Ukraińskimi śladami po Podkowie Leśnej 23 kwietnia o godz. 12:00
Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na kolejny spacer po Podkowie Leśnej. Tym razem poprowadzi on ukraińskimi śladami po naszym mieście ogrodzie. Spacer połączony jest z wizytą w Muzeum A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku. Prowadzenie: Agnieszka Wojcierowska.
Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język ukraiński.
Napisz komentarz
Komentarze