Pierwszy mecz półfinałowy na korzyść pruszkowskich koszykarek

Półfinały I ligi koszykówki kobiet. W pierwszym meczu Iodica TopMarket MKS Pruszków lepsza od MUKS Poznań – 78:63.
MKS – MUKS 78:63

Autor: PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków

Źródło: PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków

Spotkanie otworzył celny rzut Julii Tyszkiewicz. Po upływie blisko pięciu minut MKS prowadził 12:0. Końcówka kwarty należała jednak do zespołu z Poznania, który zmniejszył straty – 15:18. Druga odsłona zacięta. Po trójce Marty Masłowskiej MUKS prowadził 23:22. MKS szybko przejął inicjatywę. Trójka Tyszkiewicz i prowadzenie 28:23. Na półmetku przewaga gospodyń – 38:31.

Trzecią odsłonę MKS zaczął od mocnego uderzenia. Po akcji Katarzyny Świeżak pruszkowska drużyna prowadziła 46:31. MUKS walczył, czego efektem było zmniejszenie dystansu – 43:50. W czwartej kwarcie było gorąco. Drużyny dzieliły tylko cztery punkty – 59:55 dla Pruszkowa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 78:63. MKS trafił 31 z 79 rzutów, co dało skuteczność na poziomie 39,2%. U rywalek wyniosła ona 30%. Koszykarki MUKS bardzo dobrze radziły sobie na linii rzutów wolnych. Zawodniczki z Poznania trafiły 18 z 21 prób. Z kolei MKS 12 z 18.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyła Magdalena Parysek-Bochniak – 22. Drugi mecz półfinałowy został zaplanowany 28 kwietnia o godzinie 17.00 w Poznaniu. Ewentualny trzeci – 30 kwietnia w Pruszkowie.

Warto również wspomnieć o drugiej rywalizacji półfinałowej I ligi. AZS Uniwersytet Gdański pokonał Grot F&F Automatyka Pabianice 70:54. Drugie spotkanie tych drużyn 27 kwietnia.