Najmłodsi lubią beztrosko i radośnie spędzać czas. Dlatego też stworzona dla nich przestrzeń musi być wyposażona w atrakcje. W Regułach realizacji placu zabaw towarzyszyła idea eko. Teren wokół przedszkola, sam budynek i przestrzeń rekreacyjna została urządzona z wykorzystaniem materiałów przyjaznych środowisku. - Przede wszystkim zdecydowaliśmy się na naturalne i bezpieczne podłoże placu zabaw – trawę i piach. W ostatnich lat istniała tendencja, by przestrzenie przeznaczone dla celów rekreacyjnych wykładać sztucznymi nawierzchniami. Płyty gumowe miały zapewniać jak największe bezpieczeństwo dzieciom. Ich minusem jest natomiast podatność na nagrzewanie się w upalne dni. Z uwagi na materiał, z którego wykonuje się takie podłoża, trudno je także uznać ekologiczne - tłumaczy wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.
Jak zapewnia samorząd podłoże naturalne jest w pełni bezpieczne. Z kolei nowe instalacje zostały wykonane z drewna. - Nie ma jednak potrzeby obawiać się o drzazgi. Wykorzystane do konstrukcji zabawek drewno zostało przygotowane w sposób, który pozwoli unikać tego rodzaju zdarzeń - podaje wójt Pachecka. - Dlaczego postawiliśmy na drewno? Jest ono zdecydowanie przyjaźniejsze użytkownikowi, niż metal lub plastik. Ponadto jest surowcem odnawialnym i przez to bardziej przyjaznym środowisku - uzupełnia.
Mali mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z huśtawek, równoważni, zjeżdżalni i piaskownicy. Zadbano również o praktykę i zarazem naukę. Na terenie pojawią się ogródki dydaktyczne. Dzięki temu przedszkolaki będą mogły sadzić rośliny i obserwować ich wzrost. To fantastyczna idea edukacyjna, która od najmłodszych lat pozwala dzieciom na obcowanie z naturą.
Jeszcze trochę czasu i maluchy będą mogły korzystać z placu zabaw. Z pewnością chętnie będą spędzały tam czas.
Napisz komentarz
Komentarze