Hala przy Sportowej była przez te dwa dni otoczona tłumem mieszkańców, którzy podziwiali występy artystów na scenie ustawionej na świeżym powietrzu. – Nowoczesne miejsce dla sportu i widowisk – mówili. – Każdy znajdzie tu coś interesującego: od zmagań sportowych do obserwatorium astronomicznego – wyliczali zalety nowej hali. Już w jej holu, wypełnionym tłumem gości, można było podziwiać m.in. „Grodziską palmiarnię” zamienioną w kawiarenkę. A na piętrze sale ze szklaną ścianą, gdzie będą odbywać się treningi grodziskich tenisistów stołowych.
Wieża widokowa hitem weekendu
W niedzielne popołudnie hol wypełniony był tymi, którzy ustawili się w gigantycznej kolejce do schodów i windy prowadzących na taras widokowy. Część osób rezygnowało z oczekiwania, odkładało tę atrakcję na inny dzień. Ci, którzy byli dość wytrwali, mogli zobaczyć z góry, nie tylko swoje miasto (m.in. szpital, boisko i basen) czy jego okolice, ale także Warszawę.
– Kiedy jest ładna pogoda z tarasu widokowego bardzo wyraźnie widać m.in. Pałac Kultury i Nauki – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński, pomysłodawca stworzenia w nowej hali m.in. obserwatorium astronomicznego, którego kopuła wieńczy wieżę otoczoną tarasem. Kopuła jest jeszcze wyposażana w sprzęt astronomiczny i niedostępna dla gości, ale już w ten weekend mieszkańcy mogli popatrzeć na miasto i okolice korzystając z ustawionych na tarasie pięciu lunet.
Miasto jest dumne z hali
– Trzeba być dumnym! Hala spełnia najwyższe standardy, a wygląda nawet ładniej, niż się spodziewaliśmy – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński. – I to nie jest tylko nasza opinia. Na uroczystym otwarciu obiektu byli goście z pięciu gmin z bogatych zagranicznych krajów: Francji, Austrii, Belgi, którzy też byli pod wrażeniem – dodaje burmistrz.
Podczas uroczystego otwarcia hali poza gośćmi z zaprzyjaźnionych samorządów, byli: Katarzyna Pakosińska i Michał Milovicz, wystąpiły gwiazdy sportu i kultury. O swoich planach na dwa najbliższe lata opowiadał Mariusz Pudzianowski. Obecni byli także wybitni łyżwiarze: mistrz świata Marcin Bródka i Luiza Złotkowska oraz lekkoatleta Tomasz Majewski. Wśród gwiazd kultury nie zabrakło Daniela Olbrychskiego, Andrzeja Grabowskiego, Bogdana Łazuki. Wagi uroczystości dodało wręczanie odznaczeń dla wybitnych przedstawicieli sportu i kultury przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość zakończył występ zespołu Mazowsze. Tego dnia trybuny dużej sali były pełne, a mieści się tam 3 tys. ludzi.
Ponieważ Grodzisk zawsze szczyci się tym, że najważniejsi są w nim mieszkańcy i oni mieli swój udział w świętowaniu. Na małej scenie hali wczesnym sobotnim popołudniem zatańczyli i zaśpiewali uczniowie grodziskich szkół, a także zespoły: Broadway Dance Ladies, Studio Tańca MW. Mieszkańcy mogli także usłyszeć Grodziską Orkiestrę Rozrywkową. Weekend otwierający halę zakończy koncert gwiazdy, czyli MARGARET.
To nie koniec atrakcji
Już niedługo w hali powstanie ścianka wspinaczkowa. A obok obserwatorium astronomiczne i część muzealna, w której będzie można zobaczyć, a nawet dotknąć, meteoryty oraz tektyty (powstają po uderzeniu meteorytu w ziemie).
– W czerwcu otworzymy w hali także wirtualne i nowoczesne centrum nauki poświęcone technologiom i kosmosowi – mówi Mariusz Smysło dyrektor OSiR i tego obiektu.
Tymczasem już od poniedziałku znajdą w niej miejsce do trenowania grodziskie kluby sportowe i uczniowie szkół.
– Codzienność hali będzie taka, że wszystkie treningi przenosimy tu, gdyż w hali przy Westfala mamy remont podłogi – mówi Mariusz Smysło. – Znajdująca się obok szkoła podstawowa będzie miała u nas zajęcia, a także świetlicę, bo jest z halą połączona korytarzem – dodaje.
– Liczę na to, że w hali będzie dużo różnych zajęć sportowych, ale także fitnesowych – mówi Marta Nasiłowska, mieszkanka Kozerek, która wraz z rodziną przyszła w niedzielne popołudnie obejrzeć nowy obiekt. Także, jej córka, Basia cieszy się z otwarcia hali, gdyż jako uczennicą będzie miała zajęcia sportowe w nowej hali.
W hali będą odbywać się także koncerty, zawody sportowe itp. widowiska, które będzie mogło obserwować jednorazowo nawet 3 tys. osób.
Napisz komentarz
Komentarze