Eksperci, zajmujący się budownictwem, spotkają się 11 października w ratuszu z inwestorami, czyli – właścicielami domów jednorodzinnych i mieszkań. Odpowiedzią także na pytania przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych.
Sięgając do doświadczeń z ubiegłorocznego Dnia Otwartego, można założyć, że i w tym roku pytania będą dotyczyć przede wszystkim papierów koniecznych do przeprowadzenia każdej inwestycji budowlanej. Dodajmy, że zasadniczo wszystkie etapy budowy czy remontu wymagają uzupełnienia dokumentów, w tym zdobycia określonych pozwoleń.
Pomóc tym, którzy budują
Porady specjalistów będą także dotyczyć przepisów i procedur prawnych. Ma to ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę zmiany, jakie w ostatnim czasie zachodzą w prawie budowlanym i jakie nowelizacje są planowane.
Porady ekspertów i praktyków z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB), którzy pro publico bono spotkają się z mieszkańcami, dotyczyć mogą także organizacji budowy, jak m.in. wyboru jej kierownika. Ważna, dla tych którzy rozpoczynają realizację marzenia o własnym domu, jest także możliwość skonsultowania swoich przekonań o najlepszej technologii i materiałach z wiedzą fachowców.
Celem organizowania „Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” jest pomoc właścicielom domów, mieszkań i przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych. Pomoc, która bywa niezbędna, gdyż na każdym etapie tworzenia, użytkowania lub modernizacji obiektu budowlanego, pojawia się mnóstwo pytań. W punkcie konsultacyjnym eksperci PIIB będą pracować w kilkuosobowych zespołach. Obecni podczas konsultacji będą także pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego.
Honorowy patronem akcji jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Konsultacje w ramach Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu odbędą się w Ratuszu od 14.00 do 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Inżynierów Budownictwa, która zrzesza osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, do których należą projektanci, kierownicy budów lub robót, inspektorzy nadzoru.
Napisz komentarz
Komentarze