Szkoła podstawowa, w mieszczącej się na przedmieściach Grodziska Mazowieckiego wiosce, została zbudowana według nowego i przyjaznego projektu. Wnętrze placówki jest przestronne, jasne i kolorowe. Dziś już w kilku oddziałach przedszkolnych, zerówce, a także w trzech klasach pierwszych i dwóch klasach drugich, znajduje opiekę i edukację 260 dzieci. Docelowo po rozbudowie budynku, szkoła ma prowadzić 11 oddziałów przedszkolnych i po kilka klas od I do VIII. Rozbudowa szkoły jest związana z ideą aktywizowania przedmieść, która pozwala na decentralizację edukacji i usług. Takie działania władz miejskich ułatwiają codzienne życie mieszkańcom, zmniejszając choćby niedogodności związane z koniecznością dowożenia dzieci do przedszkoli i szkół. Polityka decentralizacji ma także znaczenie dla środowiska, gdyż codzienne życie nie wymaga korzystania z samochodów.
Dzieci będą rosły a szkoła razem z nimi
Budynek szkoły podstawowej w Szczęsnym został wzniesiony według projektu, który od początku przewiduje rozbudowę tej placówki. Związane jest to z założeniem, że szkoła nie będzie przyjmowała od razu uczniów klas wyższych. Rekrutacja, która odbyła się w zeszłym roku, dotyczyła tylko przedszkolaków i pierwszaków. Kolejne klasy mają powstawać wraz z coroczną promocją uczniów. Szkoła będzie więc rozwijać się razem ze swoimi uczniami.
Według planu realizacja drugiego etapu rozbudowy ma ponad dwukrotnie zwiększyć powierzchnię użytkową placówki. Wzrośnie więc liczba sal lekcyjnych. Przy szkole powstanie także duża i wygodna sala gimnastyczna. Obecnie dzieci mają zajęcia wychowania fizycznego w niewielkiej, ale dobrze wyposażonej i wygodnej sali na piętrze szkoły.
Szczęsne rozwija się, przybywa tu nowych domów, zwłaszcza w zabudowie szeregowej. To nie tyle wioska, ile podmiejskie osiedle, w którym znajdują swoje miejsce na ziemi kolejne rodziny. Nowoczesna i duża szkoła niedaleko domu jest więc ogromnym udogodnieniem dla młodych rodziców, którzy pracują w Grodzisku czy Warszawie. Zwłaszcza że ta nowoczesna szkoła to także wiele zajęć dodatkowych dla dzieci, a m.in.: akrobatyka, zumba, taniec czy ZHP.
Napisz komentarz
Komentarze