Co roku ponad 150 tys. osób w Polsce dowiaduje się, że ma chorobę nowotworową. Mazowsze w statystykach nie wypada najgorzej, zwłaszcza jeśli chodzi o nowotwory złośliwe. Wysoka zachorowalność w tym regionie występuje jedynie w dużych miastach. Rak piersi nowotwór atakujący największą liczbę kobiet i rak prostaty atakujący największą liczbę mężczyzn, statystycznie najczęściej odnotowywane są w wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskimi i zachodniopomorskim.
Pierwszy krok do zachowania zdrowia to badania profilaktyczne, nawet te najprostsze. Wprawne oko lekarza poparte wiedzą może w nich dostrzec niepokojące sygnały, a więc skierować pacjenta na badania specjalistyczne. Lekarz może wówczas zapisać odpowiednie leki, ale także wspomnieć o zasadach właściwej diety. Może zalecić choremu więcej ruchu czy skierować na zajęcia, które pomogą mu pokonać stres. Dziś już wielu lekarzy podkreśla to, jak bardzo styl życia wpływa na nasze zdrowie, a w wypadku choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia.
Zbadać krew, poziom cholesterolu, stężenie glukozy, poziom hormonu TSH, OB, kreatyninę. Te badania można zrobić już od jutra do końca roku za darmo. Wystarczy umówić się na określony dzień i godzinę w Biurze Projektu mieszczącym się w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Sosnowa 1c w Milanówku. Tel. 797 832 787 lub 22 551 92 01.
Napisz komentarz
Komentarze