Dojazd do miasta będzie odbywał się ulicą biegnącą w kierunku Strefy Przemysłowej, następnie ul. Logistyczną do DW 579. Wjazd na autostradę pozostanie bez zmian.
Dlaczego zostaje częściowo zamknięty ruch na obiekcie, który niedawno został oddany do użytku? Czy wpłynie to na opóźnienie otwarcia obwodnicy, które miało odbyć się jeszcze w styczniu?
Powód kolejnych prac
Jak poinformował nas Bartłomiej Więcko z firmy STRABAG, roboty, które zostaną przeprowadzone, wykraczają poza pierwotną umowę na wykonanie Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Co więcej, w związku z uwarunkowaniami technologicznymi i organizacyjnymi nie mogły być wykonane w terminie, w którym realizowane były roboty zakresu podstawowego.
To ważna informacja, gdyż na początku stycznia inwestycja została zakończona, prace budowlane wykonane. Samochody osobowe i tiry miały ruszyć nową, omijającą centrum Grodziska Mazowieckiego drogą, z chwilą wydania przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego zgody na otwarcie obwodnicy. Czyżby więc konieczne dla uzyskania tej zgody było odesłanie ronda na Logistycznej do poprawki? Nie wiadomo. Ważne wydaje się dziś przede wszystkim to, aby konieczne prace zakończyły się w planowanym terminie i ta oczekiwana od wielu lat droga, zaczęła być użytkowana. Obwodnica ma ogromne znaczenie nie tylko dla standardu życia w stolicy powiatu, ale także dla komunikacji w regionie, gdyż łączy autostradę A2 z drogą szybkiego ruchu S8. Tymczasem przygotowania do tej liczącej 7 km inwestycji trwały dziesięć lat, a sama budowa dwa. Koszt jej powstania to 158 mln zł, a to dlatego, że obwodnica to nie tylko sama droga, ale także dwa skrzyżowania oraz trzy ronda i także trzy obiekty inżynierskie, z których największy to wiadukt nad Centralną Magistralą Kolejową.
Napisz komentarz
Komentarze