Na rozpoczęcie budowy skateparku milanowianie czekali od kilku lat. Budowa ruszyła, ciężki sprzęt budowlany pojawił się na placu przy milanowskim stadionie.
– Jestem przekonany, że na Turczynku powstanie wyjątkowa przestrzeń i idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Już za kilka miesięcy inwestycja będzie gotowa – zapewnia burmistrz Piotr Remiszewski.
Przeszkody, które lubimy
– Dwa tygodnie temu wykonawca dokonał już demontażu starej nawierzchni placu, na którym ma powstać skatepark – mówi wiceburmistrz Marcin Bąk. - Wywieziony został nadmiar gliny z terenu budowy. Rezerwa ziemi pozostała, przeznaczymy ją na wykonanie w przyszłości trybun dla widzów. W pierwszym etapie prowadzonych obecnie prac powstanie zbrojona betonowa płyta o powierzchni 900 m kw. – dodaje wiceburmistrz.
Jakie przeszkody dla bawiących i uczących się jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach powstaną w milanowskim skateparku? Projekt zagospodarowania terenu przewiduje powstanie m.in. minirampy, czyli konstrukcji służącej do zabawy i nauki nowych trików. Jest to więc przeszkoda, o której marzą wszyscy skaterzy. Różni się ona tym od dużej rampy, że jej promień nie dochodzi do pionu. Dzięki temu mogą na niej jeździć zarówno początkujący, jak i zaawansowani deskorolkarze, rolkarze i Bmxowcy. Kolejne urządzenie to Funbox, który jest nazywany sercem każdego skateparku. Skateboardziści preferują funbox z jak największą ilością kombinacji, natomiast Bmxowcy i rolkarze elementy wyższe, umożliwiające wykonywanie skoków i salt. Banki i quartery służące do rozpędzania się na środkowe przeszkody także mają się znaleźć w Milanowskim skateparku.
Zagłębie przyszłych mistrzów
Burmistrz Piotr Remiszewski zapewnił mieszkańców, że powstanie skateparku nie pozbawi miejsca do ćwiczeń Rafała Białego, mistrza motorowych ewolucji, czyli FMX, który od lat tam ćwiczy. – Przestrzeń na Turczynku zostanie zorganizowana tak, by w bezpieczny sposób odgrodzić teren treningów pana Rafała od strefy rekreacji przeznaczonej dla wszystkich mieszkańców – napisał na swojej stronie burmistrz. – Jestem przekonany, że ta lokalizacja skateparku wpłynie pozytywnie również na promocję i popularyzację sportów motocrossowych, dzięki czemu może wśród przedstawicieli najmłodszego pokolenia znajdą się następcy pana Rafała. Rozwijając nasze miasto, chcemy stworzyć w nim przestrzeń dla wszystkich, zarówno tych uprawiających zawodowo motocross czy ekstremalną jazdę, jak i skoki na rowerze, ale również dla całych rodzin, dla których jest dedykowany powstający właśnie skatepark – dodał burmistrz.
Rafał Biały w publikacjach często wspomina, że w Milanówku w swoim parku treningowym spędza sporo czasu i czuje się jak w domu. Dodajmy, że zawodnicy FMX wykonują także ewolucje na rampach, ale na motorach.
Na stworzenie skateparku Milanówek pozyskał m.in. dofinansowanie w wysokości 538 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Ma on powstać w sportowym kompleksie miasta na tzw. Turczynku.
Napisz komentarz
Komentarze