Reklama

Wstęga została przecięta

W sobotnie popołudnie na skrzyżowaniu Kraśnicza Wola i Chlebnia kilka tysięcy mieszkańców gminy i miasta wzięło udział w przecięciu wstęgi podczas uroczystego otwarcia obwodnicy miasta. Jutro o 6.00 nową drogą ruszą samochody. Oznacza to, że miasto uwolni się od korków i smogu.
Wstęga została przecięta
Beata i Jacek Leniarscy oraz Mirosław Bartkiewicz mieszkańcy, którzy wzięli udział w biciu rekordu podczas przecięcia wstęgi.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy tak tłumnie stawili się na uroczystości. Tego popołudnia miał zostać pobity rekord Polski w trzymaniu i przecięciu wstęgi. Aby tak się stało, musiało wziąć w tym wydarzeniu udział ponad 1655 osób. Liczba chętnych zaskoczyła wszystkich, podczas uroczystości mówiono o kilku tysiącach. 

Rekordowo zakochani w swoim mieście

Mieszkańcy musieli ustawić się w dwóch rzędach, aby móc wziąć udział w biciu rekordu w trzymaniu i przecięciu wstęgi. Nie obyło się też falstartu, komuś pościły nerwy i trzeba było wstęgę „sztukować”. Bicie rekordu wymagało określonego kilkuminutowego trzymania wstęgi. Dopiero po określonym czasie i głośnym odliczaniu nożyczki mogły pójść w ruch. Kiedy wstęga została przecięta,  radość zgromadzonych była ogromna. 

 - Przecięliśmy wstęgę, bo jesteśmy z Grodziska i z okolic Grodziska! Cieszymy się z tej drogi, jest bardzo potrzebna, będziemy z niej korzystać – stwierdził Jacek Leniarski, mieszkaniec gminy, który jak kilka tysięcy innych wziął udział w biciu rekordu. - Kibicujemy naszym władzom, dlatego tu jesteśmy – dodała Beata Leniarska. - Obwodnica odciąży Grodzisk – dodał inny mieszkaniec gminy obecny na uroczystości, Mirosław Bartkiewicz. 

Obwodnica, czyli nowa droga

Na uroczystości obecne były władze miasta i województwa. Obwodnica, czyli nowa ponad 7 km droga prowadząca od węzła „Grodzisk Mazowiecki” na autostradzie A2 do miejscowości Kałęczyn. Obwodnica to także trzy e wiadukty, sześć przebudowanych skrzyżowań z drogami lokalnymi, kompleksowy system odwodnienia oraz bezpieczeństwa ruchu (bariery energochłonne, ogrodzenia i sygnalizacja świetlna). Inwestycja kosztowała blisko 163 mln zł i była możliwa dzięki środkom unijnym i z budżetu województwa mazowieckiego. 

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Reklama